STRESS TENGOK MUKA SENDIRI!

Salam semua, sy nak tanya . Saya mengandung kali ketiga ni sebelum ni gugur 2 kali dan yg ni now dah 11 weeks. Alhamdulillah baby okay. Cuma mengandung kali ni, alahan teruk sangat sangat! Sampai pernah kene tahan ward sebab muntah teruk. Tapi tu masih boleh lagi sy terima lah . Yang tak boleh sy terima adalah kulit muka naik jerawat banyak sangat ! Lepas tu kering sampai terkopek* kulit muka ni! Mak saya kata mungkin memang pembawakan baby . Tapi Yaallah stress nya tengok muka sendiri . Malu ๐Ÿ˜ญ sebelum ni even tk pakai product macam* just pakai safi untuk cuci muka tapi muka elok je. Sekarang sampai dah tukar banyak jenama product dari yg murah sampailah beratus* harga sama je. Tk de hasil langsung! Gatal pulak muka ni. Sy kene buat mcm mana. ? Doc kata suh pakai yg organic , pilih yg tak mengandungi Ingridients yg tk dibenarkan untuk ibu mengandung. Saya dah beli smua product yg selamat. Tp still sama. Nak pakai cream/ ubat jerawat doc tk benarkan sebab ada effect dr ingridients tu tk di bolehkan untuk org mengandung. Lepas tu apa sy kene buat?? Dah buruk dah muka ni, memang suami faham. Tp sy pulak rimas & stress tengok muka sendiri. Tolong laa siapa pernah alami mcm saya sudi share mcm mana nak bagi hilang bende ni. Help me pleaaseeee!!!

STRESS TENGOK MUKA SENDIRI!
25 Balas
Tulis jawapan

x pe sis.. pembawakan baby.. lepas bersalin nnti mesti kulit sis balik kepada asal... sy masa pregnant ney pun x suka tgok muka sendiri.. rasa kusam x cantik ๐Ÿ˜‚ walaupun mmg tak cantik dr asal pun tp bila ngandung ney lg extra rasa x cantik ๐Ÿคฃ sampaikan dr org y suka selfie terus benci selfie.. ๐Ÿคฃ sabar sis.. enjoy the moment.. bukan semua org merasa moment ney.. ๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š rezeki allah

Baca lagi

saya pun macam tu. memang murung, nak tengok cermin pun menyampah. tapi daripada kita stress kan diri sendiri baik buat dulik je sis. nasib sekarang musim pkp wajib pakai mask, jadi bila jumpa orang tu takdelah koyak sangat ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ jealous tgk orang mengandung naik seri lah apalah tapi nak taknak hadap jelah, lepas beranak nanti mungkin hilang dengab sendiri

Baca lagi

saya naik dekat badan dan muka. terlampau banyak sampai tinggalkan parut. macam biasa buat itu ini tetap tak berhasil. tapi saya okay je sebab sy pun pernah gugur untuk anak first, then bila ada rezki ngadung lagi saya tanak mengeluh. sebab setahun tunggu biarlah kusam sikit sebab ramai cakap lepas bersalin back normal โค๏ธ. sis jangan risau ya

Baca lagi

Awal2 mmg ssh sikit sis....Insyaa Allah msok 2nd trimester ok nnti...Xyah pkai produk apa2 tkot mkin teruk je kulit tu. Nk bg neutral balik basuh muka dgn susu HL. So nnti PH muka ok balik. sbb kite awal2 pregy mmg hormon kite bercelaru. so kna jgn stress klu stress mkin truk kulit muka. So jo worry ok

Baca lagi

pakai pencuci jenama indie lee kat sephora sis... yg purifying punya die bagi calm kan muka tu... insyaallah menjadi... n jgn oakai bnyk sgt produk sy mase mula ngndung mcm ni lah tapi sy pakai dua je pencuci n pelembab yg pelembab sy pakai clinique punya yg warna putih hijau tu..

kalau jerawat tu mengganggu hidup, cuba letakkan aloe vera gel, bagi cooling tak gatal2. tapi kalau tak ada apa2 setakat tak sanggup tengok muka sendiri, bertabah je lah. walaupun susah nak percaya, selalunya mmg elok sendiri lepas bersalin, bila hormon badan dh stabil.

VIP Member

Saya dulu muka xde jerawat tapi masa first trimester mula naik jerawat tapi tak banyaklah.. saya tak peduli pon. Lepas 2minggu tu dah ok balik.. sampai bersalin muka clear je macam sebelum mengandung. Jangan risau kejap je tu, lagipun tiap orang tak sama.. chill je ye sis

Relax sis..enjoy jee..sy dari mula tahu preg sampai skg dah 8 bulan..muka sentiasa naik jerwt..kusam segala ada..tp sy biar jela..nnti lepaa bersalin ok la dia..skg tukr2 produk pon sama je baik biar kan jela..hormon biasa la tu..enjoy je ok..yg penting bby sihat..

Hahaha. Muka saya sgt breakout teruk time pregnant haritu . Aduhaii laa. Bkn setakat jerawat je , kulit muka jadi gelap . Bkn dkt muka je , dkt belakang bdn , depan Badan๐Ÿ˜‚ alhamdulillah skang ni dah beransur ansur hilang semua tu ๐Ÿ˜Š

perubahan hormon. nurse awal2 lagi dah bagitau kt saya nnti kalau kulit tbe2 jadi gelap, jerawat xyah risau. pas bsalin cantik balik๐Ÿ˜…so ibu is redho je lah. haha. yg penting awak n baby sihat. moga dpermudahkan urusan ok.