Ada misi melawat datang rumah masa awal mengandung ke?

Salam semua, saya baru first time pregnant, saya nak tanya memang awal mengandung wlupun baru 10 minggu, misi ada dtg melawat dkt rumah ke? Saya betul2 tak tahu. Tetiba kakak tu mesej cakap nak dtg rumah melawat sbb first time pregnant? Macam suspicious, sbb dia nak check apa perut pun tak nampak lagi πŸ˜…πŸ˜… Tapi saya tanya dlu dlm group ni mana tahu memang ada melawat so sy boleh bg je akak misi tu dtg melawat πŸ˜…

12 Balas
Tulis jawapan

procedure KKM memang ada lawatan. utk check betul ke alamat yg awk bg masa daftar, selamat or tak rumah awk, klau awak tiba2 hilang pun misi tau dah rumah awk,kdang bila misi dtg rumah ibu2 lebih terbuka utk share masalah peribadi,jd situ dah boleh diberi nasihat or bantuan pd si ibu. ye lah,tak semua org bernasib baik dlm memilih suami kann... selalunya 3x misi dtg 1st trimester 2nd trimester 3rd trimester

Baca lagi

memamg ada sis.. setngah tempat misi akn mai rumah kita .. mcm tempat saya ni pun misi mai cek dekat rumah .. tekanan darah ap smua.. mula2 terkejut jgk dtng mengejut .. tnya jiran2 memang kwasan tinggal saya tu misi mai rumah .. ikut negeri masing2 ..ada yg dekat hujung nk dekat bersalin bru mai rumah pun ada jgak

Baca lagi

tempat sy ada...bukan 1st time prggy..masa prggy ke 2 pn diorg akan dtg..tp sekali tu je...biasanya lepas buka buku pink,esoknya diorg akan dtg..xbuat apa sgt pn..just check urine,tanya ada apaΒ² masalah ke..pastu dah..

pelik bagi sy sebab macam bidan duluΒ² pun tak buat camni kalau awal kandungan lagi .. tambahΒ² skrng ni pula ada teknologi dekat klinik dan hospital.. buat apa datang rumah .

1y ago

lebih kpd pemeriksaan keselamatan ibu mengandung. keselamatan ni bukan kata sakit demam tu tp lebih pd masalah mental health, penderaan or apa saja berkaitan. misi pun takda suka2 buang masa p rumah..

ada sis misi kt kampung saya 7 minggu dh dtg rumah. diorg akan check air kncing dan tekanan darah tinggi wktu datang rumah tu.

TapFluencer

Haah, ada. Nurse kat kg saya memang datang rumah masa awal pregnant πŸ™‚ jgn risau.

TapFluencer

Bergantung pada tempat.. mmg ada nurse buat lawatan ke rumah.. so no worries..

tak pernah plak misi datang rumah.. mungkin ikut klinik kot..

VIP Member

kalau tmpt sy dia stg sbb nk pstikan kita dduk situ...

haah..ada ja.. lepas bukak buku, nurse datang rumah..