Umum Berita

Salam semua ? Nak tanya, bila ya waktu yg terbaik utk kita umumkan berita gembira pregnancy pd keluarga dan sahabat ya? Hehe

30 Balas
Tulis jawapan

Pengalaman sayalah, just bgtau berita kehamilan ni pd keluarga terdekat je dulu & offisemates sbb mereka perlu tahu keadaan semasa kita & perubahan mood ibu mengandung agar kita tak stress dgn tekanan kerja. Utk selain dr mereka semua tu, tunggu kandungan stabil baru saya bersedia nk share. Itupun jika ada yg bertanya sy akan iyakan. Semahunya sy simpan berita ni dr umum sampai melahirkan sbb kita tak boleh jangka dgn apa2 yg bakal terjadi pd kandungan kita jika over excited. Tak semua akan senang dgn nikmat zuriat yg allah kurniakan pd kita. Walau bagaimana saya tetap bersangka baik tapi perlu juga berhati2 ๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š

Baca lagi
4y ago

Yalah kan..kita kena jaga hati & perasaan org lain terutama yg belum ada zuriat. Tak semestinya bahagia kita bahagia org lain juga sbb semua tu pinjaman drpd allah

VIP Member

Kalau sy. Sah mgndung sy inform parents sndri n mertua. Bbrapa kwan rapat shj. Bju memang pkai bsar2 nk smbunyi perut. Malu plak rsa klau org balik2 pndang ๐Ÿ˜…. Msuk 3rd trim 7bulan. Bru sy umum public kt fb. Sbb minta doakan sy kena demam cmpak wktu preggy ๐Ÿ˜… sy lmbat umum Pertama sbb sy risau hanya pinjaman smntara ๐Ÿ˜Š sy tkut sy xkuat jika org balik2 tnya knapa ggur jika berlaku . Kedua sbb nk jga hati rakan yg dh lama kwen blum ad rezeki mgndung. ๐Ÿ˜Š

Baca lagi
4y ago

Tu laa tu. Rezeki setiap orang lain2 kan.

Kalau kat tempat kerja better gitau awal2 so boleh elakkan kerja2 berat. Kalau family, bergantung bila2 nak gitau. Mcm sy xdpt nak sorok awal2 sbb sy warded suspek luar rahim nak tak nak kena gitau jugak family. Ikutkan hati nak bagi tau bila dah masuk 2 bulan. Once family dekat dah tau, sah2 family jauh pun ter automatik tau ๐Ÿ˜…..

Baca lagi

Saya trimester pertama tu pon bagitahu staff sama tempat kerja je sebab alami alahan yg teruk, taknakla staff satu tempat kerja kata kita malas la apa laa kan. Last last dia dh tahu, satu mall nya kecoh dia bagitahu๐Ÿคฆ๐Ÿป takleh ttop mulut kita pulak naik segan.

Saya dulu lepas 9week baru bagitahu mama n adik beradik tuu pun kantoi sebab mama datang rumaa n ternampak bukupink so nak xnak kena bagitahu laa ๐Ÿคญ orang2 laen xad bagitahu pun include kawan sekerja sebab sekarang memang xdapat nak kerja sebab tengah pkpd

3bln awl ni bagitahu orang yang rapat dan hari2 kita jmpa ja. Husband, family, kwn kerja. Yang lain kalau mereka bertanya baru bagitahu. Kalau saya, org yang rapat tu tak bagitahu pon da tahu sebab alahan teruk, asyik muntah takleh cover.

Sy bg thu suami.. N mak n adik jek.. Kawan kjer diorg thu sdiri tgk kadaan kita.. Kawan2 pn sama.. Da pregnant 6 bulan nak masuk 7 bulan diorg baru tahu.. Sbb nampak badan da naik n perut mkin besar.. Klo x diorg ingt sy gemuk.. ๐Ÿ˜‚

Kalau saya..dari tunang memang xbg tau org luar..tup tup dorg tau nak kawin je..tu pon lg sebulan je nk kawin๐Ÿ˜‚..bila dh mengandung plk..cuma bg tau keluarga je..dan suruh dorg rahsia kn dkt sedara2 lain..risau..sbb baru lagi..

Ngan family sendiri , Incas Kat tempat kerja,Sy bagitahu awal..ngan family mertua Sy gtau Masa nak bersalin sbb Tak nak diorg risau ..Sy Kat sini nak happy2 Tak mo stress, nak makan apa pun Mak layankan..Alhamdulillah

Kalau saya , Suami dan keluarga je tahu dulu . Kawan2 tu bila da nampak perut , barulah bagitau dorg . Tapi tak mustahil eh , bila kawan sorg da tahu . Yang lain kawan tu taktau ๐Ÿ˜… Mesti ada je sampai menyampai .