241 Balas

Saya pun buka buku pink lambat , pun sama tak perasan mengandung sampai la demam pegi cek klinik swasta , bru tau mengandung . sis citer je dan saya haritu xde pula nurse nak marah

Aik nape kena dtg hari2 sis.?..setahu sy dorang dtg lepas kita buka buku pink sekali je utk tahu lokasi umah n keadaan persekitaran umah kita selamat bersih n tidak bagi ibu yg hamil..

VIP Member

Sakit umpama nak membuang tapi tak boleh. Sakit dia tu tak boleh nak buat ap². Sampai la jalan bukak baru la boleh push. Selagi jalan tak bukak selagi tu la kita akan tanggung sakit tu.

Ouhh, tq sebb bgtwu ,rase cm takot ada, happy pon ad sebb baby first

Sy pn lom bukak lg sis..da 22week daa..sy ingt nk bkak buku kt swasta jee..lpstu da checkup 2,3kali nnti sy nk refer kk pulak..at least da ada record kt swasta,nurse xdela mrh sgt 😅

Contraction tu sakit dia dari pinggang ke depan bhgian perut n rasa mcm sengugut tapi ni mcm nak teberak, sakit menusuk2dan makin meningkat sakitnya..makin kerap datangnya..

Awl sngt tue yunk....nnt frust klu scan xnmpk baby...better p mse 8minggu ke atas...buku boleh apptment dulu...saya 12minggu bru buat buku...same laaa kite 1st time mummy

Mcm sy la 5w buka buku tp xdlayan kena 10w keatas tp msa tu nurse bg jmpa dktr suru scan dn kantung pn xnmpk mmg sedih tp esoknya pula pegi hsptl cek dri bawah jelas nmpk kantung yg cantik, dn now da 17w3d

Sy pon lupa trkh last period sbbnya period sy xmenentu..nrse x marah lgsg pon cuma kt buku pink tu sblm dpt trkh scan.. diorang akan tulis USOD... Mksdnya unsure off date..

Xdala.. Klo bkerja dorag ikot hari kita bkerja.mcm sy dh msuk 37week xpernah pn dtg, if dorag kol nk dtg sy mmg xda dkt rumah, weekend balik kg husband.. So dorag pn ok,.

VIP Member

Comfirmlah kena marah 🤭🤭. Heheh relax jer,bgtau check up swasta before this dan nak buka buku incase nak bersalin kerajaan. Takde hal lah tu kena marah manja2 🤭

Erkk..xde la setiap hari.. xde nya rajin nurse nk g rumah hari2.. its either dia akan dtg sekali or xdtg langsung.. sy yg dah 28 week ni xpnh plk nurse dtg rumah..😅

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan