13 Balas

Saya bru stop pendarahan minggu lepas.. Start pendarahan dari 7w now 11w.. Masa 1st jd tu, sy g swasta scan kt swasta.. Dia bg ubt kuat rahim dgn vitamin.. Tapi mlm tu sy g hospital gak sbb dia kuar lagi byk, mulut itik sy kena, scan pun sy kena.. Pastu hari2 mesti ada sikit2 , warna koko.. Tapi alhmdulillah baby sy ok. Doa baik2. Fikir baik2

doc ada pesan kan kalau ada pendarahan tak kira sikit atau banyak, terus g hospital kan? bawak buku pink tu. sy bleeding waktu 7weeks dulu, tak rasa sakit pun tp doc assign as threatened miscarriage. kena mkn ubat kuatkan rahim. so pls cepat² ke hospital. Nanti dorg akan cek details. siap tvs scan lg utk pastikan baby ada degupan jantung.

ya, kandungan ok. saya bedrest je 2minggu tu. tak lasak. Alhamdulillah.. sekarang anak saya dah lahir 3bulan lebih dah.. 😊

Better awak pergi cek dengan Dr. Sebab bila cek, kita rasa puas. Lega sikit hati tu. Saya kalau ikutkan harini dah 10w. Tapi ada spotting sikit. Scan pun Dr cakap ada kantung tapi tak berkembang. Janin pun x nampak. So Dr sahkan failing pregnancy. Apa pun, better awak pergi cek. Semoga semua baik² saja utk awak.

Kalau dah keluar darah better gi kecemasan terus secepat yg mungkin. Bawak skali buku pink walaupun baru buat. Mungkin akan warded ntok doktor pantau kandungan. Sy pun masa 10w bleeding, dan kena warded ntok dr pantau kandungan.

Saya masih terfikir jugak..knapa ada kantung saja ye..sedagkan bila kita cek pretnent test dah dua line...maksud kantung kosong tu apa ye..risau jugak saya degar..saya pun 8week belum scan jugak lagi ni..

Ohh tq sis😊

Pegi hospital terus... Jgn samakan dgn org lain...ad yg nleeding @spotting tp kandungan still kuat dan kukuh.. Tp ad yg bleeding @spotting lead to threaten misscarriage..

Saya pum sama. Kdag drah dy kcik2 mcm kptihan. Smpai kna lapik kain. 1st scan 6w. 9w scan 2cnd ada jantung dh. Tp mdih kuar skrg 1ow....doa yg baik2 fikir yg baik2..

Akk pulak..masa gugur..darah keluar ckit2 tp x henti2..berlarutan sampai 4 hari..br perut sakit mcm senggugut..pastu drh dh mkin byk..

Lau ase cm ok xpe lah p lau ase cm xok baik g klinik check bru puas ht kite tu sy lah doc bg kptsn bru ase tenang kit

doa yg baik2 je sis. tggu lagi 2mggu insha allah nmpk la tu.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan