Spotting coklat

Salam mommy2 semua. Sy nak tnya, sy tahu sy pregnant hari jumaat, then sabtu mlm, perut sy sakit sgt2 mcm senggugut. Pagi ahad tu keluar spotting coklat sikit. Lepas pada tu sampai harini, takde spotting keluar dah. Itu normal ke untuk early pregnancy? Ini 1st time sy mengandung setelah 4 tahun 7bulan berkahwin. Jadi sy nak minta pendapat2 mommy2 yg ada pengalaman. Tq πŸ’—

4 Balas
Tulis jawapan

spotting waktu pregnant tak pernah normal. biasa terjadi, ya. normal, tak. especially kalau terjadi sekali dengan rasa sakit cramping. kalau sis risau, boleh pergi check up dengan doktor. kalau dah tak mengganggu, sis boleh monitor je. cuma kalau jadi lagi, and berpanjangan, atau ada clot ke, atau sakit yg amat, better sis pergi check.

Baca lagi
8mo ago

Ohh tapi saya keluar spotting tu sekali je waktu pagi ahad. Lepas pada tu sampai skrg tkde dah. Cuma cramp perut sikit2 n sakit pinggang biasa je.

normal sis. saya pon mcm tu bulan lpas tktau pregnant, nk pindah rumah saya angkat petiais msuk bilik air sbb nk cuti. tngh hri tu kluar spotting. check upt hri yg sma tetiba double line. saya tunggu smpai mlm tpi dh tdk spotting. mksudnya dia turun sekali ja. n tkbnyk

Insyaallah normal sis. If spotting coklat keluar paling lama 3 hari je. If dah takde spotting lagi insyaallah xde pape. Buat if keluar tompokΒ² darah jangan tangguh jumpa doc ya sis. Risau chemical pregnancy, blighten ovum or missed miscarriage.

normal. kalau risau boleh cek dgn Dr