Badminton & Jogging

salam mommy2.. nk tanya, preggy 7weeks boleh tk main badminton n jogging?

21 Balas
Tulis jawapan

Kalau blh elak kn la sis, kdg rahim kita nie xsama.. Ada org kuat, ada org x.. Contoh mcm sy, d awal khmilan aktif kesana sini.. Mcm org xmgandung, masuk 6w sy ada spotting (kluar darah) 2w da masih blm stop,doc kata rahim xkuat, mkn ubat kuat kn rahim.. Skrg da xblh aktif sgt.. Jln pn nk slow2.. Harap kndungan xde ap2 😒

Baca lagi

Saya join run sblm puasa baru ni. Tp masa tu xtau da prgnt sbb jns period xtetap. Tp satu hari sy rasa mual2 bila bau nasi mendidih cek upt +ve. Scan da 10w alhamdulillah xde blaku apa2 and kandungan sihat. Skrg da 2nd trimester, saya masih slalu jogging tp di gym je..

VIP Member

Depends on org juga, kalau before pregnant memang dah sentiasa workout high intensity jadi masa pregnant kena kurangkan sikit. Tapi saya hari tu skipping 500 kali everyday alhamdulillah tade sebab memang dah aktif before pregnancy.

VIP Member

Ikut badan sis. Kalau sebelum pregnant pun you mmg aktif, it should be okay. Dulu I pun jogging, perut dah besar still brisk walk petang2 sebab memang dah biasa beriadah. Just hati2 jangan terjatuh.

Sy before 8weeks xtau pregnant. G jogging kt klcc. Ok je.. Tp cepat penat n mengah. Time tu mmg heran. Wat happen to me πŸ˜‚ sllunya sy lagi tahan stamina drpd husband sy. 😁😁

VIP Member

Better jangan la sebab itu dikira lasak sebab mesti ada lompat lompat & takut terhentak kuat masa lompat tu. kalau preggy digalakkan senaman yang ringan2 je dekat rumah

Sy jenis mmg aktif so masa prgnt pn mmg xddk diam. Sy masih berjoging walaupun masa awal2 prgnt dan smpai sekarang da 33w masih lagi ikut husband g gym.

Wslm sis.. lebih baik elakkan. Kandungan baru ni fragile lagi.. takut risiko bleeding, lagi2 keguguran. Na'udzubillah min dzalik.

VIP Member

7 weeks still early, better to be safe than sorry. After first trimester, can jog/ main badminton all you want πŸ˜‰

VIP Member

Esok nl berank pun masih lompat pukul bulu tangkis tp start dr 7bulan la baru main Kalo awal2 better elakkan dulu