Bersama suami ketika alahan teruk

Salam mommies. saya preggy 12weeks dah. Saya nak tnya untuk mommy2 yang ada alah teruk mcm mual kan. Yg sejenis tak boleh ada movement badan dia kalau tak rasa mual la etc. mommy bersama tak dgn suami ya? Paksa diri dan tahan jugak ke? Saya dah 6mggu tak bersama suami sbb alah teruk mcm org nazak, asek kena relax, kena baring, takleh kipas/aircond kuat sgt la nnt cpt berangin badan. Tp rasa kesian dgn suami. Suami fhm je dia pun tak mntk tp kesian la dgn dia. Ada tips tak ya? #advice #firs1stimemom #preggy

21 Balas
Tulis jawapan

Saya pun lama jugak tak bersama suami, dah masuk 3bulan baru berani. Bukan sebab alahan yg teruk, cuma risau dgn bby. Ttc almost 4years.

sy masa pregnant suami yg "eh takpe ke ni?" lepas bersalin pn suami jgk yg "takpe la sayang rehat la penat nanti" everyday hugging & kissing tidur celah tiak je

3d ago

betul.. klu biar suami pendam keinginan tu bhya.. dia pdai cri luar

tipsnya, fokus kesihatan diri dulu ๐Ÿ˜… baru 6 minggu. nanti lepas bersalin lagi lama kena pantang.

3d ago

Kan..

tak sis saya mula2 pregnant saya tak bersama suami sebab alahan saya teruk sampai kene masuk air suami paham dia nampak kita mcm tu dia pon kesian

saya Doc&nurse suruh pantang jgn bersama lagi sehingga kandungan 3bulan. Masing2 berharap sbb ni first baby, jadi mmg follow pantang2 nya..

Harap sis bersabar sikit sebab kandungan masih awal. Kena tunggu lgi beberapa minggu. Nanti bila dah bersama tu jangan kasar2 pulak

sya pn sejak tau pregnant x berani nk bersama...suami paham je...tpi blh je nk puaskn suami ngan cara len kalo sis kesian kt suami

Husband should know and understand your condition.. jaga diri dulu baik2โ€ฆ kesiankan diri sndri dahulu..

Saya 3 bulan lebih wak tak bersama. Masuk 4 bln baru okay itupun penatttt.

suami awk faham faham tu..sis jgn risau..๐Ÿ˜€, sy dh 16 minggu ke atas bru berani bersama..