Krim ruam muka

Salam mommies. Krim ruam apa yg sesuai utk baby 1 bulan ya? Kalau boleh nak krim yg selamat klu termasuk mulut baby sbb anak sy suka gosok muka guna tangan even pakai mitten sekali pun. Sy dah cuba pakai bepanthen dan drapolene, tak kurang juga. Pegi farmasi dia bagi econazine tp yg ni steroid tinggi, ruam mmg pulih dlm masa sehari tp bila sy stop pakai ruam tu keluar semula.. sy takut nak pakaikan hari2 sbb kulit anak sy jadi kering πŸ€¦πŸ»β€β™€οΈ

Krim ruam muka
26 Balas
Tulis jawapan

Saya pernah guna cream Youbaby untuk baby saya, ruam teruk masa umur 1bulan sampai berair, bila berpeluh je baby nangis.. sangat berkesan cream ni.. untuk merah² melecet kat celah² pun ok pakai cream ni, sesuai jugak sapu untuk elak nyamuk gigit.. very recommended, semoga baby diberi kesembuhan segera sis 😊

Baca lagi

anak sya pun ruam dkt bdn gn muke..bub bru 5 hari usia ank sya..terjadi nye ruam lps hsptl mndy kn gune sabun..sya mmg tak de bg sbun..n still blum beli lgi sbun bby..sbub takut jdi mcm niy la..bby bru lahir gune sabun jd ruam sana sini..kesian tgok baby..ade pencerahan tak nk buat mcm mne..

4y ago

Anak sy pun dari lahir tak pakai sabun.. tp ada je kat badan2 dia mula keluar merah2 so sy pakai cetaphil baby terus hilang merah kat badan.. cuma muka je masih ada lagi sikit

Baby susu badan ke? Maybe mummy ada makan something yg xsesuai dgn baby ke..alergik sesuatu..adik ipar sy kalau mkn seafood anak dia mesti ruam dkt muka jgk..rupa2nya mmg betul anak tu alergik smp ke besar xleh mkn seafood. Mak dia ok je mkn seafood hehe

4y ago

Baby fully fm sis.. tp ruam tu tak berkuranng tp takde la teruk sgt smpai satu muka, dia just certain area je yg ada

Ruam muka sbb apa? Baby saya dulu ruam muka jugak, tp lps cabutkan sarung tangan trus hilang. Takpun sebab ruam panas ke, skrg kan tgh musim panas, pakai baju tipis2 je. Kena selalu pastikan muka baby bersih, lap dgn kapas basah je sis.

4y ago

Tak pasti sbb apa sis. Dari baby fully bf dan skrang dah pun fully fm still ruam yg sama tak kurang dan tak teruk. Taktau ap yg trigger ruam tu πŸ€¦πŸ»β€β™€οΈ

saya ada guna ubt ruam bepanthen tp makin truk pulk . sapu vaselin sehari dah makin kurang merahnya esok dah xda .yang pnting klu dia berak trus tukr pampers and letak valesin

4y ago

a.ah truk sis smpai buntot dia luka lpas pakai bepanthen cebok pun nangis . ntah la mgkn ubt tu kuat . nasb trfkir sapu vaselin mmg lmbt skit nmpk tp brkesan bg anak saye .. awak try la sebamed org ckp bgus .

Saya guna remdii cream and Aveeno Dermexa Baby Cream. Aveeno boleh cari di Watson. Remdii pulak ada certain farmasi yg ada jual mcm Jom Pharmacy. Both non-steroid cream.

4y ago

Tq sis. I pun ada baca aveeno is good for babies. Later i try survey lagi

sy guna herba blend shaklee. alhamdulillah, ok ngn anak sy. try la, ramai yg bagi +ve feedback. ni pom sy tahu dri group ni, trus bli n cuba. memang jadi

4y ago

Tq sis. Sy cuba survey ye

VIP Member

sapu kn bedak je sis, sy pon klau anak sy naik merah sy letak bdak trus,tp tgok kulit anak sis la mcm mne ye sesuai ke tak

Guna seba med sis ade jual dkt watson harga dlm rm14+ .. Saya pakaikan utk anak sy alhamdulillah berkurang

4y ago

Sebamed cream ye? Tq sis

Econazine ni mmg NO for babies.. Mmg ruam akn keluar balik .. sy pakai viprolabs or ceradan..

4y ago

Kalau untuk muka better pakai ceradan sbb baby sy waktu dalam pantang pun ruam naik muka.. ruam mcm jerawat.. sbb ceradan mmg untuk skin barrier..