30 Balas

Wasalam. Normal sis. Bila pergi check up kat klinik, masa doktor/nurse ukur perut, tanya normal tak. Kalau ukuran normal, scan normal, tak perlu bimbang, maknanya baby okay. Perut kecik lagi senang. Tak payah beli baju maternity 😆

Hi.. Sama dgn saya.. Masa 20weeks hari tu berat static sampai doc suggest ambik iberet folic.. After take it i naik 2kg (23weeks)..and latest i naik sampai 2.4kg (26weeks 6days).. So not to worried to much.. U will gained weight anytime soon..

Thank you so much sis ❤️

sy dh 38w pun ada org xpcya sis 😅 katanya msh mcm 7month mcm tu .. tp diorg xtau pun, doc scan berat bby blh thn gak dh heheheh ..biar bby bump xnmpk, janji bby sihat je dlm sana .. tu dh ckup dh

Dah 21weeks tu dh blh buat full details scan dah. Kt situ blh tau progress baby. Klu bby sihat tk perlu nk concern sgt perut tu ada ke tak. Jnji yg kt dlm sihat & mmbesar dgn jayanya. ✌️

No worries. G checkup doctor pun xmrh nape perut kite xbuncit.. yg penting baby sihat.syukur alhamdulillah dah. Lagipun jimat la kos xyah beli maternity clothes. Pakai apa yg ada.

No worries. Bergantung dekat orang sebenarnya. Orang cakap kalau ruang perut kita luas baby bump kecik. Kekadang faktor gender boleh mempengaruhi. Sayang 9 bulan macam pregnant 5 bulan😁

saya dulu perut kecik jugak sis . as long as scan check up bby membesar dgn sehat takdak masalah pun perut besar ke kecik ke😅 dulu nampak je perut kecik tapi keluar normal 3.1kg jugak😆

VIP Member

Saya dah 28 minggu pun org masih tak tau saya preggy. Hihi tp ikut kiraan perut dan usia kandungan masih normal. Lg suka kecik mcm ni dr besar susah nak bawak perut nanti sis 😅

Hi dear, okay je tu..sy dulu pon dh masuk 7 bulan baru btol2 nampak..tp siap sedia la lepas masuk 7 bulan tu..sis akan membulat dgn jayanye 😘😘

Sama lar..dlu xnmpk now dah 35 weeks dah nmpk sgt.rasa xlarat dah nk bawak.😂jln sikit mengah.jnji bby sihat n membesar dgn baik dah ckup dah.☺️

I think its normal coz based on my mil experience.. sometimes bby xmnonjol ke dpan tpi lbih ke arah blkg.. sbb tu ade yg bby bump kecik or xnmpk lgi..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan