Muka baby berbintik

Salam/Hi, Any mommies boleh advise a good cream for baby face.. Baby is 25days old & her face & head berbintik & saya xsure nak buat apa..

Muka baby berbintik
14 Balas
Tulis jawapan

๐ฌ๐ฒ ๐ ๐ฎ๐ง๐š ๐ฅ๐จ๐ญ๐ข๐จ๐ง ๐ฌ๐ง๐จ๐ฐ๐ก๐ข๐ญ๐ž.. ๐ง๐ค ๐ฆ๐ฌ๐ฎ๐ค 2๐ญ๐ฎ๐›๐ž.. ๐›๐š๐›๐ฒ ๐ง๐š๐ข๐ค ๐ซ๐ฎ๐š๐ฆ ๐ญ๐ซ๐ฎ๐ฌ ๐ฌ๐š๐ฉ๐ฎ.. ๐ค๐ฃ๐š๐ฉ ๐ฃ๐ž ๐ก๐ข๐ฅ๐š๐ง๐ .. ๐ซ๐ฎ๐š๐ฆ ๐ฉ๐ฆ๐ฉ๐ž๐ฌ, ๐ซ๐ฎ๐š๐ฆ ๐ฌ๐ฎ๐ฌ๐ฎ ๐ค๐ญ ๐ฆ๐ฎ๐ค๐š.. ๐š๐ฅ๐ก๐š๐ฆ๐๐ฎ๐ฅ๐ข๐ฅ๐ฅ๐š๐ก ๐ฌ๐ž๐ซ๐š๐ฌ๐ข ๐ง ๐›๐ฒ๐ค ๐Ÿ๐ž๐ž๐๐›๐š๐œ๐ค ๐ฅ๐จ๐ญ๐ข๐จ๐ง ๐ง๐ข๐ž.. ๐ฌ๐ข๐ฌ ๐ญ๐ซ๐ฒ ๐ฅ๐š.. ๐ค๐ฌ๐ข๐š๐ง ๐›๐š๐›๐ฒ ๐ง๐š๐ข๐ค ๐ซ๐ฎ๐š๐ฆ2 ๐ฆ๐œ๐ฆ ๐ญ๐ฎ..

Baca lagi
9mo ago

yup sme

xpe sis, nanti hilang sndiri tu. elakkan letak krim2 yang was2 ingredient nya pada baby ye. baca ingredient list dulu, kalau product tu tak ada ingredient list, lagi bahayaaa . Baby ni kalau boleh Kita limitkan penggunaan product2 with harmful chemicals, kalau boleh, X letak langsg. Yang Ada wangi2 / fragrance lagi la tak payah.

Baca lagi

anak sya dri baby masalah ruam kt muka alhamdulillah saya pakai lotion brand bzu bzu smpai skrg anak dh 5 bulan lebih elok je muka dia x naik dh ruam2

Hi baby sy pon alami yg sama. ruam panas tu. saya cek klinik, dktor suggest zeho cream. boleh try ya. alhamdulillah kwan2 sy yg try pon smua cakap okay.

Post reply image
9mo ago

Ok noted tq sis.. cream ni bleh bli kt pharmacy kn.. ?

VIP Member

saya pernah guna lotion baby cataphil .. sy sapu sikit je selepas mandi baby .. alhamdulillah serasi dgn kulit bby.. 2 hari baik ..

9mo ago

mgkin xserasi .. sya Pon da Cuba 3jenis krim ..

Mcm baby saya ritu newborn mmg penuh satu muka ada bintik2 ni , saya xletak pape pun nt dia akan hilang sendiri

lme2 nnt hilang sendri.. jgn usik or pecahkn takot berparut.. klau bolh jgn ltak ap2 abb klit bby snstif..

9mo ago

Let's say bertambah teruk, pergi klinik pakar kanak-kanak tau.

Baby saya masa newborn saya elakkan dia kepanasan. And cream saya pakai snowhite hilang terus ruam tu.

Ruam panas. Anak saya dua2 ada ruam ni masa baby. Tapi saya biarkan je. Lama2 hilang sendiri ๐Ÿ˜Š

TapFluencer

Normal.. Nnt hilang sendiri.. Elakkan pakai bedak sabun bagi.. Just dgn air bersih..

9mo ago

Most welcome