pedih ulu hati

salam mmy2?skrg sy dh msk 12mgu... tp pdih ulu hati... smpai xslsa.. nk mkn pon xslra.. mkn mnth jer.. mlm2 xbleh tdo.. ase pdih sgt2..??mmy2 thu x cra nk bg ilangkn pdih 2...huhuhu

14 Balas
Tulis jawapan

Buh minyak angin kat belakang dada sis. Saya pun teruk jugak masa 2nd trimester pergi klinik doc kata normal sebab baby dh mula membesar. Ada dapat ubat tapi tak amalkan pun. Tidur bagi tinggi bahagian kepala. Makan pulak makan sikit tapi kerap lepas tu jangan makan pedas and berangin macam kacang. Tu ape yg doc pesan kat saya la. Alhamdulillah sekarang dh 37 weeks kadang2 je heartburn tu datang itu pun bile saya makan pedas πŸ˜‚ lidah melayu enn

Baca lagi
VIP Member

Elakkan makan 2jam sebelum tido, minum susu suam sebelum tido & letak minyak angin belakang dada 😊 dan kalau tak lut juga cuba buat senaman hayunkan tangan kedepan dan kebelakang bnyak kali, tu saya baca dekat buku pink bahagian belakang sekali ada tulis

Sy pn pernah mgalami situasi ni. Doc bg ubat gastrik. Tp malangnya, mkn ubat tu pun still pedih ulu hati. Mgkin sbb kita kerap muntah kot. Lps tu xtahu dah nak buat mcmna. Layan je.. kandungan masuk 5bln, pedih ulu ati tu hlg & muntahΒ² pun berkurang

saya awal preggy pun mcm tu, skrg pn masih ada tp dh kurang..awal2 tu saya jumpa doctor, dia bg ubat angin dan gastric..elakkn mkn yg pedas2 dan mkn sikit2 tp kerap..masa kena awal2 dulu mmg seksa nk tidur pn susah

VIP Member

Sy start 5bulan ngandung smpai nk bsalin pedih hulu hati .. Mmg bgantung dgn ubat je.. Makan pun mkn nasi dgn sup2 yg xpedas .. Paling seksa waktu tidur.. Xblh baring ..sy tidur duduk.. Hahaha pengorbanan mak2

G klinik sis...ada ubat.. Saya pn kerap pedih ulu hati.. G klinik terus baik.. Dh jrg2 kena.. Klu kena pn xteruk mcm dulu..

Boleh ambik gaviscon sis.. membantu mengurangkan pedih ulu hati

Kurangkan makan makanan pedas. Makan ikut time jangan lewat

sy pn perna cm ni rasa panas btul dada, minum byk air.