serba salah

salam ibu2.saya nak kongsi cerita sikit.macam ni.saya terkandas di rumah mertua dari pkp fasa 1 sampai la pkpb.pada awalnya saya selesa tapi bila dah lama2 saya jadi kurang selasa.mungkin sebab saya mengandung.kandungan saya dah 20weeks.kadang ada hari saya malas sangat.ada hari saya rajin.saya ada anak 2orang.umur 2tahun dan setahun.adik2 ipar saya yang belajar semua balik.saya faham mungkin depa letih sebab ada kelas online.ada hari depa membantu ada hari tak.saya ada membantu mak mertua saya buat kerja rumah.cuma sejak2 puasa ni.saya jadi cepat letih.sidai baju waktu pagi saya jadi letih.berdiri lama sikit saya jadi lembek lutut.sampai tu saya tak sidai baju .saya cuma lipat baju dan bantu mak mertua saya masak.anak2 saya uruskan.kadang2 adik ipar bantu juga.yang setahun tu memang tak boleh saya hilang.yang dua tahun tu ok sikit..tapi sejak akhir ni saya perasan mungki hanya perasaan saya saja tak tahu la.selalunya kalau basuh baju mesti mak mertua saya tanya saya ada baju tak nak basuh nanti boleh basuh sekali..tapi sekarang ni dia dah tak tanya.mungkin dia terasa dengan sikap saya yang kadang2 malas.mak mertua saya baik sangat dengan saya.saya kadang2 risau takot adik2 ipaq saya yang dah berkahwin cakap saya menyusahkan mak depa.macam mana ya saya nak hilangkan serba salah dan nak hilang kan malas saya ni??ibu2 boleh bantu saya dak.saya tak suka dengan sikap malas ni .mengandung kali ni saya jadi malas dan cepat letih.

1 Balas
Tulis jawapan

Terus terang