298 Balas

sy anak pertama, rumah mak .. anak yg ke dua ni mungkin dgn suami saja .. sy da bincang dgn suami , xnk dok uma mentua bkn sbb apa , cuma sbb kite dlm pantang , pakai kain stokin , jgn keadaan rumah mentua yg agak panas , bila ada ipar , 24jam kene pakai tudung . so better sy pantang sendri. selesa sikit klo nk baring tanpa tudung , nasib baik suami faham ..

rumah mertua. sbb mertua xdk cucu lagi dh 8 tahun tggu. dia hrp sy sbg menantu dpt bg cucu dia nk jaga smua. lgpn mak mertua dietitian dia tahu apa bagus dn x utk sy. mak sy dia xnk dh dia sndiri ckp bg pluang kt besan dia sbb dia dh ad cucu2 .. dia just nk dtg umah mertua nanti utk teman sy dn tgk sy nk apa.. tu ja. hee alhamdulillah mertua ok.

VIP Member

Ikut je mana2 kalau tak kuat takut kabut susah nak handle diri sendiri or suami sibuk keje, blh je kalau nak berpantang rumah mak sendiri or mertua. Tiada salah pun jadi selesa dan puan pun tak stress ketika pantang. Saya rasa puan lebih kenal mak sendiri dan mertua mcm mana?... Keputusan ditangan puan, puan dan husband lebih tahu.

ms anak first pantang umah mertua sbb mak sndiri dh xde.. mak mertua sgt2 baik cuma ada ipar.. jd nk kena sntiasa pkai tdung.. so x brp selesa.. anak 2nd pantang kat umah sndiri.. sm2 blajar ngn suami apa yg boleh n x ketika bpantang.. n amik CL untuk urut.. sgt selesa d rumah sndiri...

Saya Kat center, sebab mak jauh.Mertua dah tua, dirumah pulak takde org jaga, Suami pun nak kerja. so suami suruh pergi center sebetulnya saya takut boring kat sna ,tapi apa nak buat janji ibu dn anak selamat,suami pun tk risau cari duit tinggal anak istri😊

VIP Member

Rmh mak.. Ank sy dh dua, husb plak krja siang mlm..skg ne pregnt ank ke3.. Klau kt rmh mil pula, xble coz mil krja sehari xde kt rmh.. Lgi pn blm brsalin lg mak dh pesan bsalin dn bpantang jerr kt kg, tinggal ng mak, ank2 mak ble tlg jgakn skali..

VIP Member

Rumah sendiri dan minta suami extend paternal leave sampai 2 minggu sebab time tu dah kuat sikit boleh buat kerja dan luka pun dah baik tapi kalau czer, saya minta mil sebab mil lagi muda dari mak saya. Dia kuat sikit nak uruskan rumah dan baby

Lebih selesa umah mak sendiri.tpi apakan daya,sy duk dgn mak mentua.anak2 plk sekolah.kebetulan due tahun dpn kene nk bulan puasa.so,berpantang umah mak mentua lah.sng nk uruskn anak2.kalo kene time cuti sekolh kan bessttttt..😁

Prefer rumah mak sbb selesa bila dlm pntg mak yg jg. Sy asl sabah kawin org jhr then skrg menetap d jhr. Dh 3x beranak baru sekali dpt merasa mak sndr jg, itupn mak yg dtg jhr. Mmg jauh beza bila mak sendiri jg dgn MIL yg jg 😌

VIP Member

rumah mak , mak skit stroke .. rumah mertua , mertua skit lutut .. jwapan nya memang rmh sndri😂 alhamdulillah dri anak no 3 sya berpantang sndiri .. lpas czer lagitu .. Allah bgi kuat 😊 no 4 ni nanti memang sndiri jugak ..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan