101 Balas

VIP Member

Pengalaman sy anak 1st dgn 2nd pantang rumah mak sendri. Mak sy kj. So msk2 ni ayah yg mskan. Mak mertua xbrapa sihat...segan pulak nk merap susahkan dia. Ank ketiga sy pantang sendri kat rumah sendri. Asben yg jaga...sbb dah ada pngalaman. Baru berani pantang sndri

VIP Member

Pilihla yg mana sis selesa sbb yg nk berpantang nya sis, ckp elok2 dgn mil xlama pon 2bln je, bg sy la mak sendiri jaga xmcm mil.. Kita nk mntk tolg pon xde malu.. Sbb dlm berpantang kita xdpt buat semua kerja mcm biasa, lg2 kalau czer...

VIP Member

Sa dulu berpntang dgn khdiran mama sdri n suami..sbb tmpt sa dkt klinik..klu tmpt mentua jauh klinik n hosptl..sa ada bgi terang dgn mentua..sa ckp jgn terasa sbb sa x blik tmpt mentua..tpi syukur lh mentua mmg fhm keadaan..

pilih tempat yg plg selesa.time pantang nk rehat bkn nk stress.bnde2 mcm ni kne utama kn dri sndiri dulu.nmpk mcm selfish tp bnde betul.klo I prefer rumah parent sndiri lg selesa n privacy.

Selesa rumah mak sendiri 😢 Segan nak mintak macam2 kat mertua. Lagipun mak sendiri suka sangat main dengan cucu. Nampak cucu nangis je cepat2 pujuk. Mertua macam malas layan sikit bila baby nangis.

sy ms ank first pntg rumah mak.. ank second insyaAllah nk pantang kt rumah sndiri...mntk mak dtg teman 1-2 minggu...mak mertua ok je.. kita pun xnk susahkn dia.. bila dia nk dtg rumah bila2 ms boleh

Saya pun dilema macam awak n saya pun jenis pemalu macam awak. Alhamdulillah nasib baik MIL faham. So takda la risau. Btw kena bincang n cerita baik2 ye sis. Inshaa Allah ada jalannya😊

VIP Member

Rumah sendiri, bg sy la seeloknye biarla mak sendiri yg jaga atau adik beradik pompuan sbb kita memang dlm keadaan yg masih lemah lg.. Terutama kalo first baby, xtahu lg nk buat apa

Sya pilih umah mak sndiri..sy rasa mil sy xtrasa pun sbb dia pun akan fham lg pun sy xnak susahkan mil saya..klau kt umah mak sy byk bmda bleh buat sndiri dan senang..Selesa pun selesa .

Sy pun 1st time mommy n husband suruh pantang umah die (mk mentua) sb 30hb ni ada kenduri kawin kakak.. So lepas bsalin dijangka 21hb ni kene balik perak.. Hope semuanya baik2 belaka..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan