38 weeks 5days

Normal tak anak pertama. Baby still taknak keluar lg. Dah nk masuk 39weeks, risau kena induce πŸ₯Ή

11 Balas
Tulis jawapan

cuba buat gentel puting sis.. gentel kiri 5 mnit, kanan 5 minit. nii cara saya masa anak sulung,lg 2 hari due xde tanda lgsung. gentel puting salah satu juga cara utk bukaan jalan/contraction. anak ke2 pon sy buat benda yg sama. skrg tgu hri juga nak bsalin anak ke3, 39w1d juga da nii 😬 ahad ni cek up, tgok kalau nurse kata baby ok, isnin ke sy cuba laa gentel puting πŸ˜†

Baca lagi
2y ago

sye keluar darah

Sy overdue 41 weeks.. Alhamdulillah selamat bersalin. 3 kali induce baby still tk nak keluar lastΒ² doc bagi drip.. Memang seksa sangat time contraction dtg Allah je yg tau perit yang teramat 🀧 7 jam dalam labour room tapi alhamdulillah suami dapat temankan dri awal sampai laa lahir puteri sulung kami ❀️ Pengalaman yang memang takkan dapat dilupakan πŸ€—

Baca lagi
2y ago

ya allah saya pon sabtu nie kena serah diri sbb overdue. risaunya kalau kena induce, dah la anak sulung πŸ₯Ί

Yee sama.. 39w 1d.. Tapi takde tanda2 nak keluar lagi ni.. Mengeras je selalu.. Waktu abg 36w dah keluar.. Huhu.. Ke nak keluar 31hb jugak ni.. πŸ˜‚

2y ago

due kita sama la sis

saya 39w2d ada tanda keluar lendir ada darah sikit2x tapi contraction belum ada cuba bawa perut 2 hari sakit kejap datang kejap hilang

2y ago

sya lendir putih Susu mcm tu sakit pun hilang datang mcm ti

Normal je. Sy bsalin awl Jun lepas, patut due hjung mei. Yg penting ibu & bby selamat.

TapFluencer

saya pun 38weeks 5days sis tgh pujukΒ² baby supaya cepat keliar xsabar nak jumpa

Wife saya bru harini lahir..39weeks 5hari semalam induce hari ni czer ..

Saya dah 39week 3days baby tk nk keluar lagi 😭 hari hari mummy pujuk πŸ₯²

2y ago

Jangan la overdue .

normal sis. saya dah 39 weeks dah turun tanda pun still belum bersalin

sama la.. sehari sebelum due kena serah diri dah utk induceπŸ₯²