101 Balas

normal,sama dengan sy 35 week 3 days, menunggu masa yang Sesuai je baby nak keluar, lagi² bila Banyak berjalan semasa kerja.. Semoga Kita Semua dipermudahkan segala urusan untuk bersalin normal... aamiin ya Allah

Allahumma Aamiin 😊

sya 35week 2hri, seluruh perut skit sngat, contraction palsu pun ada, tpi dia kerap sngat mengeras, hti tak puas, check ke doktor kt hospital, dia trus sruh msuk ward, sbb Jlan dh buka 2cm,3hri kena tahan ward trus bersalin, sbb pendarahan teruk, kena tolak msuk labour room lah😥cun jga jantung dia smkin lemah dlam kandungan, sbb air ketuban dh pecah, boleh pula doktor sruh tahan 2,3jam untuk bersalin😪 msa tu pkul 4 lbih pagi, dia sruh bersalin pkul 9pgi, baby dh hujung, and last diaorng panik sbb jantung baby smkin lemah, bersalin lh pkul 8:10pgi

bersalin normal ke

Normal. Sy pun 35w 4d . Tuhan saje tahu rasa dia macam mana. Lagi2 kalau baring nak pusing ke kiri and kanan. Nak nangis rasa..

sya pun smaa puan 35w 2 hari.. masa mau tdo baring tu payah nya . perlu crik posisi yg sesuai.. mau bangun tu pun kena perlahan2😌

Saya suka sakit bahagian kemaluan.. nak bangun pastu nak terus berjalan rasa sakit sgt.. nak duduk ke.. nak baring ke.. kena betul2 cikit kedudukan utk bagi selesa.. selalu tidur lapik bantal utk org mengandung tu dekat bahagian punggung baru rasa selesa.. dn skrg suka sgt sakit perut mcm nak membuang.. tapi kadang2 tak nak pun membuang.. saja nak sakit perut mcm nak dtg period tu.. Tak tahu tu tanda nak bersalin ke apa.. kalau ya, harap cepat2 lah keluar 😂😂 sebab tak kena induce atau kena operate

Saya 35minggu3hari dah. Sakit menyeksa nk tido xboleh jalan pun makin susah bdn asyik lemah sakit bdn. Baby bg tanda sakit hilang sakit hilang smlm terus p hos dh buka jln 2cm. Ptg tu buka 7cm terus g bersalin teran alhamdulillah dua2 kami selamat baby berat 2.1kg . Due date saya hujung bulan 2 or awal bln 3 mcmtu jangka. Baby nk keluar awai plk 😅 sis hati2 tau jaga diri

Sebab due date saya hujung bulan 2 or awai bulan 3 doc jangka. Tp baby saya keluar awal, keluaq hujung bulan 1 . Alhamdulillah sekarang dh setahun lebih besaq sihat cerdik dahhh 😊 dapat baby girl tunggu nk baby boy ja plak ni 🥴

sy 34w rasa btenaga, siap ckap knp org duk ckap dah start sakit.. pdhal sy ok je. masuk 35w tu twrus sakit pelvic.. smpai la nak masuk 37w. 2minggu sakit sgt, xleh jln laju & nak bangun pun susah. ada tu pernah give up nak bangun kencing malam2 sbb xbleh nak bgn. so nangis la sorg2 smpai tertido masuk 37w, semua tu hilang alhamdulillah. skang bdebar plak tunggu contraction. xde tanda lg.. tp 38w ni (8/10) kena serah diri hospital dh utk induce sbb gdm insulin

normal sis. Saya pun 35week macam tu jgk. bila tanya nurse dia kata baby dah kebawah dan masuk laluan dia. tapi rasa sakit tu nak buat kerja pun susah. tido pun kurang lena sangat.

sama jugak sis...saya pn 35week 5day, kdg² Rasa mcm contractions...debar pulak rasa, sbb pregnant baby twin

yea me too pregnant baby twin juga dah buka 1 cm

38week1days.. mula dh rasa x selesa tp bkn contraction. sakit ngilu2 kat bhgn pelvis. kalo berjalan or berdiri, kena ampuh bwh perut bru rasa ok sikit. tyme nak pakai seluar, angkat kaki, ya Allah 🥲 ngilu sgt. mkn sikit trus rasa nak ke tandas. perut plak sllu jg mengeras. sya harap2 baby keluar dlm masa terdekat ni, 🤲🏻.

Sy pun dah rasa camtu, 35minggu 1hari dah. Kaki bengkak teruk, nurse pun terkejut abis. Berat dr buka pink 48kg, skrg jd 63.9kg 😅 menunggu masa jaa

😂 sama la kaki kt.. bgkak montok je. Comel pule rse hahahahha

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan