5 Balas

Normal. Kalau sis rajin membaca kebanyakan ibu yg memgandung ni senang kena buasir. Jadi camana nak elakkan, kita kena amik makanan yg tinggi fiber dan amalkan makan buah2an. InsyaAllah sis. Saya kena buasir masa mengandung anak 1st. Memang sakit Allah je yg tau. Lagi besar perut lagi kerap sembelit masa th sampai sng kta berak tu ada darah. Tp alhamdulillah ngandung anak kedua dan ketiga ni tak de da buasir & sembelit sebab suka ke tak suka saya paksa mkan banyak sayur hijau & buah..kalau tak buat macam tu memang la sembeli & buasir tu jadi semula..

Ohhhh mcm tu rupnyaaa,

TapFluencer

sy masa 1st pregnancy pun sembelit teruk. rupanya sbb kurang minum, makan serat & buah. & kandungan pun tak lama, sy keguguran. yg kedua ni mmg hari2 sy makan buah. tak kisah la oren, epal, buah naga, pisang. apa yg ada kt rumah. rumah mmg sentiasa ada stok buah. sy pun jenis alahan so makan oren tu mmg elok sgt lah. & makan sayur hijau baaaanyak. sy hari2 masak sayur mcm nak makan 3x. bayam, kobis, sawi, brokoli. jenis2 sayur tinggi serat. so far Alhamdulillah hari2 buang air & takde sembelit dah.

Sis saya sampai minggu 😭😭 ingat nak gi klinik dah cek tapi haritu try jugak makan pisang walaupun klua balik. Paksa punya paksa alhamdulillah hari ke 14 kluar jugak harta karun 🥹🥹🥹🥹

Makan buah jambu.. Betik

normal

Soalan popular