140 Balas

normal sis...ada ank yg cepat dduk ada yg lambat....mcm bby petma sya dlu.....smua benda dia awal....sbelum 9 bulan...gg ada pun sblm 5 bulan.......bjlan 11bulan

Sm dgn anak sy. Blm pandai lg. Merangkak pun jrg sbb mlm nk angkat punggung. Hurmm fav die meniarap n golek je. Ade tips x bg die rajin meniarap n duduk?

anak saya dari dua bulan saya ajar dia cara nak bangun kemudian baringkan semula. cuba sis buatkan jugak untuk baby sis nanti. ada panduan dekat tiktok.

VIP Member

Normal je rasanya. Anak buah saya dua org lahir tahun sama and beza sebulan je. Tapi sorg dah pandai duduk and papah utk jalan, sorg lagi tak reti.

Alhamdulillah saya anak saya cpt duduk wktu 5 bulan blh dh skrng 8 bulan mengesot 8 bulan lebih merangkak skrng nk berdiri pulk..😂😂

baby sy since 7bulan dh boleh duduk stabil, , mse 6bulan dia duduk tpi trgolek, , skrg 9bulan dh fasa merangkak, memapah smbil jalan , , ,

setiap perkembangan bayi lain2 sis.. jgn stress2 tau.. keep monitoring je.. and bykkan bertanya doktor.. insyaAllah.. xlama dia dduk latu

kena ajar ank duduk bersandar disofa 10-15minit..kn dkt sni pon ad bgi tahu sjk ank umur 6bln dh blh ajar duduk..xbace ea..😁

alhamdulillah baby sy 9m dah boleh merangkak & duduk.tp masib bongkok.kena suport dgn bantal bg tegak.cuma gg je blm keluar lg.

anak sy bulan ni genap 10bulan .. pun belum duduk lg .. 19hb ni g checkup .. kalu ta ad perkembgan kena refer doc ..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan