Berat baby 1.2kg

Normal ke 30 week berat baby 1.2kg je ? Ibu2 berat baby korang berape kg dan berape week dah sekarang ?

27 Balas
Tulis jawapan

Doktor akan pantau next tca sis. Kalau growth tak cantik sangat doktor refer pakar. Tengok pada graf growth baby. Macam sy 30weeks 1.2kg jugak. 35weeks 1.8kg. Sekarang 37weeks 2kg tapi growth dah tak berapa cantik. Doktor terus tahan wad untuk induce. Takut baby tak dapat nutrient yg cukup. So better baby keluar besar kat luar

Baca lagi
10mo ago

Ahhaha isee tq sis share pengalaman🫢🏼

Hye i dah 35 week. last scan 30 weeks 1.7kg minggu depan baru tahu berat berapa nervous pon sebab lama tak scan πŸ˜‚ kalau dr tak cakap ape ape awak jangan risau tau, nanti terlebih risau pon tak elok utk baby. Ade mase lagi nak naikkan berat baby tengok mommies kt sini semua ckp minum susu.

saya masa 30w scan berat baby 1.5kg .. doc cakap kecik .. saya pun minum laa susu .. baru seminggu minum susu .. scan semalam 34w , berat dia 2.8kg .. dalam masa sebulan haa dia naik banyak .. terkejut gak .. macam tanak percaya je .. yelaa .. sebab scan kan .. xboleh percaya

10mo ago

saya minum anmun ..

If doc xde ckp apa apa its fine. Actually scan tu pun bkn betul . Nnti dh gave birth tu lh baru berat yg betul. Kadang scan nmpk kecik kluar besar , nmpk besar kluar kecil. Janji baby sihat 🫰🏻

10mo ago

Kan tau takpe . Mcm experience saya pulak scan swasta scan kk baby mmg 3kg++ . Then time dekat due saya bnyk ulang alik kk so scan beberapa kali kat pac tu. Last before nak masuk lr berat baby 3.3kg. Sekali kluar 2.33kg je jauh beza. Kena tahan pulak kat ward sbb baby cukup bulan tapi kecik. Tapi kemungkinan effect dri white blood cell tinggi tu yg baby x dpt membesar dngn baik masa kat perut. Apa apa pun janji baby sihat je alhamdulillah.

sy 29 weeks , baby 1.3 kg sebelum ni dctor ckp baby kecik 2 weeks pastu sy minum susu sekotak sehari. yg good day tu. time scan 29 weeks alhamdulillah baby membesar ikut size dia 1.3 kg dah

Baca lagi

doktor kata apa? kalau takde ok la tu, RISAU is not good ya mommy.. teruskan makan makanan berkhasiat cukup2 tau.. ada 6-10 weeks lg utk terus berjuang dlm fasa sblm kelahiran ni

Berat baby dalam scan tu plus minus akan lari drpd time kita scan.Mcm time saya check before admitted, berat 3.4kg saja. Sekali keluar baby 3.9kg. Fuhh semangat!

Dun worry if doc x ulas apa2. Scan ni pun tak tepat. Teringat baby no.3 saya, scan 3.2 kg. Two days after; bila deliver 3.58kg.

yes normal je . berat anak saya 1.5kg masa 30th week scan

Sy 34 weeks. Dr ckp baby besar pulak 2.5kg hmmmm…