120 Balas

sya bru ccuk mnggu lps utk first..next week yg kdua pulak..bg sy xsakit pon msa ccuk.sy ccuk pagi...lpas blik rumah sy tuam dan urut2 sikit tmpat kena ccuk spaya xbengkak...mlm tu bru rasa sakit..2hri jgk rasa skit tp xtruk sgt..bla sentuh sja skit..

VIP Member

Sakit sikit la. Org mengandung mmg byk kena suntik. Kena redha je la. Apatah lagi masa2 nak beranak nanti... 🤭 apa lagi klu ibu yg beranak awal, suntik apa tah tu lupa saya. Untuk matangkan jantung baby. Lepas tu baru boleh baby keluar

VIP Member

Dua2 kali cucuk. Dua2 tak rasa apa 😅 nurse tanya ada lenguh2 tak lepas cucuk yg 1st.. Sy cakap takde, sy ok je 🤪 rasa riak pulak ckp mcm tu tp memg takde apa pun 😅 ingat dpt la berehat sehari dua sbb tgn lenguh rupanya tak! Haha

VIP Member

Dua kali pregnant, dua2 kali anak sampai ke malam xgerak.. slowww sgt sampai xckup gerakan.. sikit lg nak ke hospital, baru ada gerakan.. rasa yg ketiga ni saya nak pertimbangkan dahulu.. nak kaji AEFI atau kesan sampingan vaksin ni..

X sakit sis. Sebelum sy kene cucuk, sy baca ramai cerita sakit sgt2, lenguh teruk la. Bila nurse cucuk, x de rasa apa2, sampai sy tanya nurse “eh dh cucuk ke ?”. Mmg x sakit. After cucuk tu tgn akn rasa lenguh sikit. Tu je.

bagi saya mcm kena semut gigit je masa masuk ubat tu .. 🤭 stgh org akan rasa lenguh lepas cucuk tu .. stgh org akan demam . nurse yg bgitau lah .. sy 22 ank takde kesan apa2 .. tkde lenguh tk demam . alhamdulillahh lah🤲🏻

Sya pown first time aritu suntik... Nurse ckp tgn kebas... Demam ap smua... Tpi alhamdulillah... Dmm tu xde... Cume dkt tmpt cucuk tu kite rse mcm lebam... Xtau la... Lain orng lain pengalaman... 😄😄

Aku teriak2 kat klinik. Suami senyum kambing je masa tu aku tengah peluk pinggang dia,sebab masa tu dia berdiri sya duduk. Nurse pula ketawa😅. Sakit tu mmg👏🏻👏🏻👍🏻👍🏻 boleh tahan.

VIP Member

klu sy , pas kne cucuk yg 1st demam terus...yg 2nd lenguh2 je...sy x takut jarum, kne cucuk ke amik darah ke bleh tgk dan x rase skt pun time kne cucuk tp yg kancing gigi ni aduh jugak la..😅

VIP Member

Baru kena minggu lepas.. masa cucuk okey je.. besok nya effect pada saya naik bengkak + merah.. selepas 3hari Alhamdulilah dah okey.. tapi lemau juga badan macam nak demam pun ada..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan