50 Balas

munchkin Salah di sisi Allah . kadang-ii Kita rasa macam hina yelah mengandung tanpa suami it's it ? but you need to know that you dah terlanjur . ckup dosa zina jangan Kita tambah dosa membunuh . anak tuh tak Salah . izinkan dia hidup sis . sya doakan sis dapat psangan yg boleh susah senang and terima sis seadanya . Allah tuh tak kejam sis . Yang kejam Kita sebab lalai . maaf kalau kata-ii sya terkasar sbb sya paham ape awak alami . for now slow-ii berubah supaya Allah pun terima Kita Dan anak kita . gugur tuh Salah sis sebab kita tak Thu once kalau Kita gugurkan ape effect dia Dan if kalau sis gugurkan . Allah murka Dan tak beri lagi rezeki tak ke sis merana ? jadi Allah telah cipta jalan Yang kita kandung mungkin anak syurga maka besarlah dengan kasih sayang yg scukupnya . dia tak bersalah sis .

hmm saya pun mcm awak , saya bawah umur baru 16 tahun .. bila mak ayah saya dapat tahu yang saya ni pregnent diorang mmg marah apa semua tapi mcm mak ayah sy cakap benda nk jadi nk buat mcm mana .. lagipun pasangan saya jaga saya sanggup bersusah apa semua .. saya tak bgi tahu mak ayah saya tapi terkantoi masa saya pegi klinik sbb saya demam .. so skrg ni mak saya je yang mcm tak bole terima tapi ayah saya tetap sokong saya .. sekarang ni pasangan saya tengah uruskan borang nikah kiteorg tinggal sains dari ayah saya ... alhamdulillah sgt sgt .. kalau mak ayah saya tak ambik tindakkan untuk nikah kan kiteorg mesti kebajikan masyarakat dh ambik saya sbb saya bwh umur .. apa apa pun saya harap awak stay sabar ingat tuhan ingat baby yang awk kandungkan ..

alhamdulillah terima kasih

allahu. cerita kita sama sis. lepas nikah, seminggu lepas tu sya dah bersalin. walaupun anak sya x dpat ber bin kan nama bapa dia, tp suami tetap jaga sya dgn baik. psal org keliling nak ckp, biar lah. pekak kan telinga. dorg x faham kita. sis kena ingat, org kat luar sana susah2 dpt anak. anak ni rezeki kita yg Allah bagi. lepas ni buat lah solat taubat, dan mohon kemaafan dri kluarga juga. bukan ini yg kita minta, tp dah terjadi. jaga lah bby baik2 ya sis.

Tak salah. Tapi tu la perasaan parents kita. Mereka akan rasa sedih sebab tak jaga anak sebaik yg mungkin. Mula2 mmg akan marah2 untuk mmberikan kesedaran dan pengajaran. Nnt baby tu kluar parents lah yg paling gembira sekali. Percayalah. Apa2 pun you jaga baby sebaiknya dgn penuh kasih sayang. Dan you beruntung bapa baby tu bertanggungjawab. Semoga berbahagia d samping keluarga dan anak2. Btw. Edd you sama ngan tarikh lahir anak saya. 🤗 Smooths delivery. 😊

Thanks sis cuma risau nnty nk kuar hospital je problem

Salah tu tak tapi betul apa yg mak awk tu ckp. Knp dh besar baru bgtau. Sebabnya kalau mula2 lg bgtau byk benda yg akan memudahkan. Nk kata mak awk marah tu memang la marah kn tp benda dh jadi cuma kita kena cari jln penyelesaian yg terbaik secepat mungkin. Pregnant sebelum nikah memang tak boleh dalam islam. Tp mengikut peredaran zaman benda ni dh makin menjadi2. Kita pun taknak kn 1 hari nanti anak kita buat benda yg sama. Bertaubat ye awk.

Xpe sis Sya jgk sm senasib MCM sis skrg NIE kndungan da 7bln parent da thu semua cuma tulh parent Sya xle trma Sya LG BT msa NIE Smpai skrg blom LG nikah lps bersalin berpantang bru nk nikah tp xkesah lh janji Sya da jujur bgthu trma xtrma Sya kne hdpi jgk dan Sya gembira sangat sbb ada pmbri smngt kt Sya iaitu bby bump😁xpe semua org BT kesilapan xsmua manusia sempurna pon fkir yg baik2 Jew k.😉

Amin ..😘

Mmg salah la dik.. Ibu mana yg bole Terima berita mcm tu.. Lg2 ank perempuan kesayangan die.. Tp dik awk bertuah si bapak nk bertanggungjwb.. Bertaubat la.. Berubah mxnjadi yg lebih baik.. Awk mesti masih muda lg nih.. Berat tanggungjwb mnjadi seorng ibu, lps bersalin hbs pntg trus nikah, bkerja, membesarkan ank tu dengan baik.. Semoga dipermudahkan..

Saya pown mcm awak jugakk, lps abih pantang, nikah.. Sy 12 minggu da buat buku pink.. Mak sy thu hal sy nie ,takot jgk nk bgthu, tp bila pk kan balik takot jd ap2 msa bersalin, terpksa bgthu mak jgk, alhamdulillh mak bole terima sy.. mak pown sepakat kata nak jaga anak sy dan tggl dgn sy bila sy dah nikah nnty.. Due sy 18/10/2019

Awak beruntung dah bagitahu and stay ayah baby tu ada nak bertanggungjawab . Tapi saya lepas ayah baby nih meninggal baru saya bagitahu family semua . Kuat tak kuat kena hadap juga . Tak sempat nikah tak apa pun lagi dia dah pergi dulu :') sekarang keluarga arwah yang jaga saya sampai saya bersalin :')

Dah bagi tahu lepas ayah baby nih meninggal :') Minggu nih sepatutnya menikah , tapi Allah lebih sayangkan dia :')

situasi saya macam awak . mak saya tkbagi nikah . sebab dua2 muda lagi 😊 skrg saya kat umah mak saya tapi mak rak bagi buat checkup kat klinik kawasan sini . dan berpntang pun jangan di kawasan sini . kat mane saya nak duduk 😭 ya Allah . stresss terlampau dah ni

kalau la saya nk masuk tmpat macam tuh tkpe . sy nak bersama fmly . tpi fmly tknk sy 🤣

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan