ubat zincofer

nak tnya ubat yg ni ptt makan selepas makan ke sebelum makan

ubat zincofer
31 Balas
Tulis jawapan

Sy nurse bg pilihan nak mkn 1 ubat ataw byk ubat.....sy pilih 1 ubat je....new obimin......alhamdulillah sesuai....xde alahan

Haii awk . Klaw sy, selepas mkn malam . Pernh mkn masa tghr, jd muntah πŸ˜‚ mgkin tk sesuai bdn mkn ubat waktu siang agknya .

kalau dapat ubat yg ni jee, mmg makan ubat je laa tiap2 hari? mcm acid folic dngn ubat vitamin2 yg lain tk perlu makan ?

Nurse saya syorkan 1 jam setengah lepas makan. Kalau makan ubat terus lepas makan, mmg loya and ada juga muntah

Kalau boleh ambik ubat ni satu jam sebelum makan malam atau 2 jam selepas makan malam. Gap masa tu penting.

perlu mknan dlm keadaan 2jam perut kosong...pastu lagi bagus klu mkn ubat tu dgn minum air oren

Saya makan sblm tidur πŸ₯² pastu cpt2 tido..perut rasa semacam je lps mkn, mual hihi

Mkn sblm nk tdw seelok nya..lg elok minum dgn air sunquick utk elak mual or muntah.

2 jam sebelum makan atau 2jam selepas makan . makan dengan jus oren memang tak mual

Saya makan zincofer lepas sejam makan sis, tapi jgn makan dgn milo/susu/caffeine