7 Balas

saya pun bdn berisi..berat 88kg..saya pulak last period 12/4 scan sehari sebelum 5w dpt tahu pregnant double line..p scan masa 5w 1d & 2d memg nampak kantung cuma xnmpk baby lg dlm kantung..doc minta tngu 7w untuk dgr denyutan jantung baby n baby...hari ni masok 7w dh..tak sabar nak scan satg atau esok .semoga ada sinar..penantian 11 thun..doakan saya ya bakal ibu² sekalian..saya pun doa yg membaca semoga dipermudahkan segalanya dlm ketika mengandung sehingga bersalin insyallah 🤲🏻 amin

ya betul dear .better tngu 8minggu ka 9 minggu .. insyallah 🤲🏻 boleh nmpk ..semoga dipermudahkan urusan sis jugak 🤲🏻 nanti update tau..happy for u too

Mungkin baru lagi. Saya last period 1/3. So klau ikut period, pregnant dalam 8w. Last week gi scan perut, tak jumpa kantung. So scan dari bawah (tvs), jumpa kantung dan janin size 6w. 2 minggu lagi kena repeat scan utk confirmkn edd

Takpe tunggu je next scan. Insyallah takde apa 🤲 just jaga diri, banyakkan rehat. Monitor kalau ada apa2 discharge atau spotting

saya pun belom bt ape lagi,aritu 17/4 saya ke klinik nk komfmkn pregnt,mmng positif..tpi nurse bgi date 26/5 dtg klinik blik..skrg sya pregnt 6w..last period sya 19/3/23..tpi sya bolh rasa ade denyutan dirahim saya,bila saya baring n rest..

terima kasih sis🤗alhmdulillah rezeki usia 40an ni bolh pregnnt lgi🤭harap last la yg ni😅

mcm sis,cuba tunggu 10w or 13w bru bt scan..insyaallah bolh nmpk nnti..sya pernh alami jg 7w nmpk kantung je,9w baru nmpk dn ade denyutan jntung..

normal kalau mommies yg berbadan besar xnmpak lagi at least 12w keats mcmtu..semoga baik² shj

untuk bdan berisi mungkin normal sis , semoga ada cahaya utk sis pd follow up scan nti

tq sis.. semoga follow up next scan nampk kantung dan janin.. aamin

saya pun sama situasi ni..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan