17 Balas

saya 5 kali push 🤣sampai misi² KT situ MLS nk layan bila saya kata nk terberak.tpi x lama pun saya layan contraction,kol 3 pagi Dr pecahkan air ketuban ,pastu kol 10 dh start contraction masuk wad pastu kol 1 beranak.Kesian😥 Kt ibu² yg kena layan contraction sampai berbelas jam.Saya baru berapa jam je contraction rasa MCM nk terberak and sakit sgt².Tpi BGI saya paling sakit kena SELUK😭.

yess seluk tu 😭 mmg sakit

sye msuk labour room pukul 9pg, tyme tu bukaan 5cm.. x sakit pun.. bley rlex2 lg.. ble nurse cucuk ubt tahan sakit, bru stat rse.. memg praktis la ape yg sye blaja, breathing technique tu.. tbe2 rse nak tberak! x bley nak tahan! pggl nurse ckp mcm nk meneran je nie.. nurse check da 8 cm.. pukul 10.45 pg alhamdulillah baby lahir.. rse sakit tu sekejap tp menyengat! memg x kan lpe smpi ble2..

tu la rezeki masg2.. yg pentg both baby n mak ok.. walaupun sekejap tp sakit tu memg padu! salute kt ibu2 yg mnahan sakit lme tu.. maybe sbb sakit skejap, so ade lg energy ble nk push baby.. klu sakit berejam2, x tw la..

Saya pun first time mom. Pengalaman saya, bukaan 7cm baru rasa sakit yang extreme 😂 Sama la, sampai sekarang saya teringat rasa sakit tu. Tak dapat nak bayangkan huhu

kan sis tringat2 blik x dpt bygkn betapa sakitnya… sy da 1cm mmg dah extreme sakit nya dri jm 8 mlm hinggah 9 pagi, 9 24 pagi bru lahir ank sy🥰😂

contraction real ka induce. induce lg truk kot. sma la smpai nk trcabut kaki katil. seksa sgt rasa mcm kena uji kaji ats katil kt lr masa tu 😅

real sis x induce .. tp mmg extreme la ahahah sblm bukaan dah start sakit 15jam gk la mnahan ,stiap 3 minit dtg sakit kuat sgt.. tp msti lg byk yg lbih lma just share pngalaman hehehe

rasa sedih, benci bila teringat balik #firsttimemom.. saya bnyk ngis sepanjng pantang.. ngis bile memori tu dtg..

yes mom sy pun prnah lalui rasa mcm tu msa pantang..🥹 byk lg yg mmbimbangkn sy dan smua rasa sdih sgt..

Salam mammy semua ade x kat sini yg due bulan 12 tpi masih x ade tanda ape2 lgii

sy hujung bulan 12 ni, tp tgu somi balik 20hb ni sy nak ajak dy bersama dgn harapan esok bole branak😂xlarat bwk perot dah

mmg gitu

Soalan popular