โœ•

8 Balas

Ye, kalau ikut buku pink; 3 kali untuk lawatan rumah. Saya dah 2 kali. Saya tanya jugak kenapa. Nurse cakap untuk audit purpose je. Check up sama mcm kat klinik, cuma tak de timbang berat and hb. Urine, tinggi rahim, bp, baby punya heart beat.

Saya time preggy misi datang sebab saya punya hb sentiasa rendah. Jadi d orang cek perut macam biasa, pulse n garam makan. Garam tu sebab nak cek kandungan iodine saja. Lepas bersalin hb dah elok d orang takda datang setakat ni laa

Haah mmg misi kk akan dtg beberapa kali, check mcm biasa dkt kk tu je. Pernah jgk tanya dkt misi kenapa kena dtg rumah. Misi tu ckp sbb nk tgk betul tk alamat rumah dlm buku dgn alamat sebenar patient ๐Ÿ˜…

masa preggy xpernah pula misi dtg check. lepas bersalin baru ada. misi akan check n baby, kuning ke tak, check berat. n akan check mummy jugak, check bp, perut and luka..

ohh ykee..haha sy baru tau

If ikut betul mmg akan lawat..tp sy tak dilawat pun..nurse kata mereka hanya akan lawat pt yg bermasalah and selalu escape appointment ๐Ÿ˜

aah..mmg nurse akan dtg umah..nurse akan buat checkup mcm biasa checkup kt klinik tu ๐Ÿ˜Š

Sy pun dah 3 kali misi ckp nk dtg. Tp xsmpai2. Sbb sy asyik xde at rumah๐Ÿ˜…

VIP Member

Ya dtg jika ibu ada prob ,

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan