34 Balas

pengalaman bersalin anak 1st dulu gitu lah, nurse suruh tahan jgn teran lagi, sy ckp memg tak boleh tahan lagi dah betul2 dah rasa kepala baby dkt bawah, datang doc pakar dia marah nurse tu, org nak beranak lagi nak suruh tahan2.. last2 doc tarik je langsir katil dkt wad tu, dia suruh sy teran.. 2kali teran terus keluar baby.. lepastu baru nurse tolak sy masuk labour room utk jahit... huru hara betul wad masa tu... 5org doc, 4org nurse support sy nk bersalin mse tu.. hospital klang.. hehehe

lepas bby keluar sy dapat cium dahi bby je, tak dpt peluk pun doctor dah bwk lari anak sy sbb jantung anak sy lemah.. seminggu anak dekat nicu.. balik rumah tanpa anak memg sy nangis jee... hari ke 2 ank dkt nicu pagi2 sy dah tercegat dpn pintu nicu nak jumpa doctor sy nak minta katil utk sy sendiri jaga anak sy.. tp hari ke 4 baru sy dapat katil jaga anak... sebelum tu sy duduk je dlm nicu tu dari pagi sampai pukul 7mlm baru sy balik... walaupun sbenarnye parent xboleh tunggu dlm tu tp rezeki sy kot nurse xhalau sy pun.. duk dkt kerusi plastik dpn katil anak b'jam2.. ubat tahan sakit setiap 4jam sekali sy telan..

cam sy anak ketiga... nurse ckp labour room penuh... waktu dah memang rasa basah katil.. nurse ckp tak pa.. meh sy check dulu.. sekali da 8 crown.. haaa kan da ckp hehe.. sekali ngan katil ward tolak masuk.. actually okie je.. ade je katil kosong... cuma kalau da rasa kepala baby mrmang da kuar.. jerittt je..... opkos la risau

InshaAllah semoga dipermudahkan. Saya haritu pun nurse suruh tunggu lg 10-15 minit katanya labour room penuh jam 4 am tp anak mmg nk keluar sgt dah lebih 7cm bukaan. Tak sampai 10 minit air ketuban pecah baru nurse dtg tolak ke labour room.

Time saya bulan lepas,nurse cakap selagi tak 10cm tak tolak labour room. Saya cakap tak tahan dah,hantar je,1 min sampai je katil labour room,push sekali terus keluar.tak tahan dahh rasanya time tu.

ade plak men thn².. dah nk keluar mne leh thn lg dh, klu kpla baby dh terasa kat bwh tu mmg xdpt nk thn dh, mmg akan teran jer citer die, eyh sakit plak hati kte bca wak..

VIP Member

Kesiannya. Moga dipermudahkan dan diberikan kekuatan. Kalau ada hosp lain yg berdekatan, boleh pergi hosp lain tu.

semoga dipermudahkan segala urusan bersalin,bby dan mmy sihat dan selamat..Aamiin Ya Rabbal Alamin 🤲🏻❤️

hospital mana tu takut plk..me 20jun ni due..seram plk bila2 masa je bersalin..semoga dipermudahkan urusan puan..

TapFluencer

Allahuakbar. Moga dipermudahkan ya urusan. Minta suami atau sesiapa urut belakang badan bagi kurang sakit sikit

sama macam saya mengandung 1st dulu .. tunggu labour room dari kol 11 siang sampai kol 9 malam

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan