19 Balas

Tips dia time tdo jgn mnggeliat. Hritu hampir nk cramp tp xjd sb sempat tersedar. Tp.. Terkena jgk baru2 ni sb sy lupa. Elok je lepas geliatkn kaki, pufff cramp!!! Dua2 kaki lak tu. Dah le tdo sorg.. Sakit betoll

Doktor cakap punca ibu mengandung kaki cramp ni sebab kurang kalsium sis . Dulu selalu jadi lepas doktor bagitau puncanya , saya terus selalu buat susu badam . Badam tinggi kalsium, sis cuba amalkan makan.

Tq info sis

Saya 27 minggu dah selalu cramp Smpai skrg dekat sebulan saya susah nak jalan,tiap3 mlm sapu minyak panas Dan pkai stoking Sakit xtrkata bila pkse jln haaaaaa

Slalu jadi lepas menggeliat. Walaupun tau tapi slalu terlajak memggeliat time bangun, da termenggeliat x bleh stop da. Slalu kejutkn husband urut 😂

sy ...sakit ya ampun ..lepas tu nurse suruh minum susu dan sapu minyak panas sebelum tidur.. tidur pkai stokin ,kaki letak tinggi skit

VIP Member

Uh. Kena cramp xleh bw bincang. Siap saya jerit gerak husband tolong urut cepat2 xnk melarat. Org tua2 ckp pakai stokin nak elakkan cramp tu.

Ya.. Sy pun mlm2 tdo pakai stokin skarang

sy tidur mengeliat tibe cramp . bagun terus tumbuk kaki tk tahan oi . lps semrnjak tu . tidur je sapu miyak agin dlu . pakai stokin

Selalu kena bila mkn benda sejuk..kadang tak perasa..bila dah lama asyik kena baru tau mkn makanan sejuk..

VIP Member

Saya selalu kena juga masa pregnant dulu, malam malam confirm jerit sebab cramp haha paling kerap masa lapan bulan ke atas

So.. Masa tdo pakai stokin ngn sapu minyak panas la ye.. 😅

start 3rd trimester..bru je kena mlm smlm dua2 kaki..slalu nya sy cramp sb kurang kalsium..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan