23 Balas

Sama la...p spital positif pregnant...5 weeks..tp kantung xnmpk..terus scan dri bwh...doc ckp tkot hamil luar rahim...Blood test 48 jam..Alhamdulillah xde..doc suh tgk sebulan lg mcm mna..try buat upt sndiri...tp sekarang da period plak...mybe mmg xde rezeki..😥

Normal sis. Saya masa 5w pon tak nampak pape lagi. Saya jaga diri, makan y elok2 and tak tinggal folic acid. Then 8w scan semula dah nampak janin and dgr jantung baby❤.. As long as tak keluar pape spotting, dont worry. Just take take yourself. 😘😘😘

Sy hari tu 7w baru nmpak kantung. Sbb cycle period sy panjang, tak boleh nk kira usia baby dr tarikh first day last period. Dh 9w scan ultrasound usia baby bru msuk 7w. In shaa Allah bnyk kn doa and stay positive..

Sy masa 5w doc scan perut x nampak jg. Then scan kat bawah bru nampak. Slps 2minggu doc suh dtg lg skli utk scan. Masa tu dah nmpk jantung bby degup degup. 🥰

If perut tebal lemak...late implantation..mmg x nampak..kecuali scan bawah (tvs) ...sya scan atas 4w2d x npk...scan tvs 4w4d elok ja npk kantung

normal sis..sy pon mle2 scan time tu 5 weeks..tk nmpk jgk.. dr kata dinding rahim tebal lagi tmbh2 first pregnancy kn .. amek mse jgk hehehe

Saya dulu 5w x nmpk apapon. 6w nmpk kantung kosong kecil, tu pun 50-50 doc kata. Dtg 8w, alhamdulillah. Ada janin dan nmpk jantung sekali..

VIP Member

Jgn risau... Bgantung pd mesin scan klinik tu... Klinik 1st yg sy g xnampak apa2 pun... 2nd klinik dah nmpk 1dot...wktu 5weeks jugak

Cari hospital yg da kemudahan transvaginal scan sis( scan Dari bawah).. time nak scan.. slalu nurse & doc.. pesan bladder full..

Masih awal. Saya first scan pun tk nampak masa tu 4weeks. 6w3d scan alhamdulillah terus nampak dan dgr heartbeat. Positif je sis.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan