18 Balas

Sy igt sy je mcm tu.. Risau sgt bila kenang tkut baby xmembesar ke apa... Sy dh 12week.. Berat asal 55kg..berat masa bukak buku 50.4 je... Nasib la bmi okey.. Tp tu la risau ttp ada... Sb ttc 9y..

Normal. Sy masuk 7-12 weeks memg muntah loya ape semua. Takde selera makan. Turun 5 kg. Kena marah dgn doc. 😂 tpi ni dh 16 weeks. Alhamdulillah menjadi-jadi selera makan. Tpi naik 1kg je. 😂

Normal..sbb dulu masa trimester 1, berat saya turun 6kg tpi bila dah msuk trimester 2, alhamdulillah berat dh naik. Sekarang dh 36 minggu, berat dh naik 11kg. Tahu2 je berat dh 72kg..

Sy mcm tu sis.. hilang selera mkn dgn morning sicknes lg smpai turun berat almost 6kg.. Tp per kembangan ok je.. mase scan 10 week lebih nmpk la jantung semua.. huhuhu

saya pun masa 8-11w hari tu berat turun..lps tu naik balik..dlm minggu ni jd lagi x selera nak makan, tapi asyik lapar..pagi dgn malam minum susu nak bg kenyang sikit

Sama sy.. Sebelum pregnant berat 53/54, after pregnant selera makan kurang tapi paksa jugak makan demi baby.. Skrng berat 50/51 je tggi 165.. Doc ckp kurus sgt 😅

Sama mcm saye mase awal pregnant berat turun 😂 tp dha hujung2 nie kena marah dgn nurse pulak sebab berat naik terlebih lebih 😅

Sama mcm saya sis... Hanya loya dan muntah saja saya rasa awal kehamilan....baby membesar dengan sihat sekrang dah 6 bulan...

Normal. Saya dulu pun mcm tu. Sebab takde selera makan berat tun 2kg lebih. Masuk 5bulan baru ada selera balik

Saya dulu mcm tu juga.. Tpi lps je 5 bulan selera mkn menjdi2 berat pon dh naik kembali asal

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan