24 Balas

Hai mom. Sy pun anaemia pregnancy. Hb 7 saja. Sy mkn ubat zincofer & minum minyak klpa dara saja. Skg hb maintain 11. Jgn lupa makan hati ayam, sayuran hijau, beef dan buah. Sy mkn jambu batu, pisang, anggur.. Semoga hb mom ada perubahan ya.. Gbu mom..

Maintain 11 ne..

Mkn jambu batu..in shaa Allah helok hb nyer..sy sblm nk g bukak buku itu ari..makan jambu batu..esk nyer check hb 13.9..alhamdulillah..asbab jambu batu..pregnant sblm ni plg tinggi pon 11 lbeh2 sket je..huhu

Sya makan maltofer. Nurse sruh try mkn 2biji sehari.. Saya try jus mamariam juga.. Alhamdulillah hb naik dlm masa seminggu lbh.

Saya makan vitalea & Vitamin C Shaklee suplemen. Natural suplemen punya. boleh order melalui sy.😊

Dlu hb low makan kerang,apa,pon xjalan last sekali mnom susu everyday..nurse soh mnom nek trus hb

Iyeke sis? Sy skrg mmg tgh minum susu everyday . Harap next check up nanti hb sy naik jugak lah mcm sis. Rasa mcm berbunga pulak hati ni bila sis cakap sis minum susu everyday hb naik 🥰

Ade siapa consume zincofer tak. Nak tanya, kena makan ubat sebelum makan pagi ke selepas ye?

Yaa sama mcm sy. Sy pun mkn ubat sblm tidur.. Makan mlm jam 7lebih, mkn ubat jam 10lebih. Xmuntah2 sbb bawa tidur.. Tp klu muntah2 doc ada sarankan untuk mkn ubat tu dgn jus oren sunquick. Boleh tnya doc untuk kepastian juga sbb stiap ibu pregy ne xsama dia punya badan & kesesuaian..

Boleh try iberet. Dan makan makanan yg naikkan hb. Bayam, brokoli, ikan, ayam. Dll

Banyakkan makan jambu batu dan brokoli. Saya dah try, mmg naik hb

Mkn ubt iberet sm jus oren, mkn ubt smsa ksong prt, sblm tdr sis

Kwn mkn telur puyuh. Alhamdulillah hb cantik

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan