58 Balas

Sy dh masuk 7week... asyik turun darah je... x byk n x lah spotting je... cpat letih. X leh diri lama2, dah rase nk pitam. Slalu cram n bengkak breast. Nsib bek suri rumah je... n nasib bek en.suami jenis pandai masak... cuma bab kemas2 jelah kelaut.. Alhamdulillah

4bulan pertama takdak selera makan. Asyik muntah² jaa. Tengok apa pon tak lalu nak makan. Lepas 4bulan, alhamdulillah dah ada selera balik. Muntah tu ada jugak kadang kadang sampai sekarang ni dah 38weeks pon still lagi muntah. Tapi tak terok macam dlu la 😊.

Anak yg 1,2,3,4 x de alahan..dtg yg ke 5 alahan teruk..muntah2 pening,x leh bau pelik2,x leh mkn ikan,kari, sakit kepala,demam..memang cukup lengkap la..first time slps 4 kali pregnant ..pregnant kali ke 5 baru merasa pengalaman itu..memang perit sgt..

saya tak lalu makan. makan sikit nak muntah sampai lembik badan. lps tu just nk mkn lauk sayur je dgn ulam. lauk2 mcm ayam ke ikan semua tak blh nk telan. sikit2 muntah.. jadi tak mood langsung. masuk trimester 2 selera bertukar. makan mcm monster 🤣🤣

sy daging susah sikit nak hadam. baru masuk muntah balik

VIP Member

takde alahan dan activ. banyak berjalan,berlari pun ada juga sbb tak ingat yg saya pregnant sampai ada budak2 office jerit. angkat benda berat. kerap bersama.banyak minum air sejuk,teh o ais,banyak makan seafood dan fast food. hahaha itu je.

Saya masa 3 bulan pertama, alahan bau-bauan, especially bau masakan, dn nasi baru nk masak tu. yg lain2 bnyk muntah2 je smpai muntah hijau kuning putih smpai takde ape dlm perut. Masuk air garam 2 botol dekat klinik 😂

saya tak boleh langsung makan nasi dgn benda berkuah. Lauk pun ayam ngn ikan tk lalu dah nk makan, hanya boleh makan nasi ngn sambal kering ikan bilis shj. Dah jemu tapi terpaksa makan jugak 😢

Sy xde alahan...cuma alahan sy berpindah ke suami...kesian sy tgok...huhuhu...beralih bulan je mesti suami sy teruk....kalau bab mengidam sy sikit2 je...tp suami macam apa ngidamnya..huhuhu...nasibla senang cari..

6minggu time tu xtau preggy lg.. Tp alahan teruk sampai sy sndri pon xkenal badan sendiri 😂😂😂 xlarat bangun tido xblh nak mkn tekak kembang last2 nangis sendiri.. Adoii mmg kelako 😂

Mula2 tu asyik muntah je lepastu mood swing je 😁 takboleh masuk dapur takboleh tengok benda menumis rasa loya je tekak ni. Sampai skrg makan takboleh sembarangan nanti mesti muntah 🤮

Soalan popular