11 Balas

Ye. Kalau google pun mmg effect dia akan loya muntah. Kk sy checkup mmg bg semua zincofer masa mengandung. Saya makan sebelum tidur, make sure makan mlm dan lepas 2 jam tu, makan zincofer. Boleh minum dgn air sunquick atau limau tnpa gula. Awal awal mmg nak termuntah, tp tahan kalau boleh. Lama lama makan, takkan rasa loya dah. Tp kalau tiap kali makan zincofer asyik muntah, better inform nurse/doc.

Mmg nak muntah & pening2. Before this skip2 zincofer just makan blackmores je. Tp sbb hb asyik turun je so paksa diri makan. Makan betul2 time dah baring nak tido tu siap2kan ubat tepi bedside table. Lepas makan terus pejam mata cepat2. Terus tetido x sempat mual. So far cara tu ok haha

Kalau puan mkn before tidur, telan dgn air oren sunquick without sugar (bancuh air suam), jangan terus baring. Duduk sandar di katil smpai rasa ok(tak mual), and tdur. Gunakan bantal byk ye. Jangan baring flat kan badan di tilam. Kena tinggi sikit kepala tu.

Tq mommy

sy dari buka buku lg nurse bg zincofer .. Alhamdulillah sy x mual @muntah.lps solat subuh sy dah telan ubat tuu..sampai skrg 29w sy hanya mkn satu bj saja, Alhamdulillah hb x drop lg..kalau sis x blh mkn zincofer sis bgtau nurse nti nurse tukar ubat lain.

Saya first trimester mmg tak boleh makan ada smpai sy muntah teruk, lepas makan. Lepastu nurse suruh tukar iberet, sy makan iberet okay, pastu iberet habis sy try makan zincofer sbb klinik bagi bnyak alhamdulillah dh boleh terima

boleh try makan malam before tidur sis, saya memula pun makan pening sangat kepala but second day alhamdulillah serasi. and boleh cuba makan ubat dengan minum air oren

Sy mkn mlm .. sblm tdo .. xsmpai 30min muntah balik .. tp sy blm cuba lagi dgn air oren .. esk sy cuba tgk muntah ke x

Jarakkan 2 jam lepas mkn.. Saya dulu mula2 muntahh2 smpai pengsan.. Saya mkn ubt tu dgn air limau kosong.. Alhamdulillah tk muntahh tk pening apa semua dh..

I see.. thank you mommy

Saya ambil Maltofer. So far bagus utk y allergik zincofer. Rasa sedap eventough harga agak mahal. Yg penting makan time perut kosong 2,3x sehari

Yup. Perisa coklat

sye dlu pun dpt zincofer. tp xserasi. sye rasa nk pitam.. doctor terus tukar bg iberet.. now hb dh cntik lps tukar ubt.

dlu 10.3 mcm tu..bile tukar, naik 11.2

kalau tak sesuai boleh try iberet folic sis

Ok tq mommy

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan