45 Balas

ya. betul. jangan minum klu jalan x buka lagi. bahaya. sbb anak boleh lemas dan berak dalam perut. ni atas pengalaman saya sndiri. sis, banyak baca doa nabi nuh. dan sapu2 perut, cakap dan pujuk anak. ibu nak jumpa anak ibu, keluar la sayang. mudahkan ibu, nnt ibu sakit... ayat2 mcm tu. insyaAllah. anak sy terus tuppp. pecah ketuban. dr 4 cm terus 10 cm

Tak pasti bagi orang lain, pengalaman saya minum air zamzam (i think air selusuh) contraction dtg awal bukaan belum 6cm, dah tak tahan mmg nak teran je tunggu nk masuk labour room sampai beberapa jam. Tengok lain tak mengelupor macam sya, rasa air zamzam/selusuh tu puncanya 🥲. Disebabkan teran awal & lama kepala baby ad caput yg mcm benjol tu

pengalaman sy sebagai mak 3 anak. anak sulung je sy amik anak kedua dan ke 3 sy x amik . tak yah amik sis.. buat bukaan lg lambat, sakit yg terlampau sakit .sama jugak anak sulung mil suruh minum. better x yah k.. sbb yg sakit sis nanti .. tp kalau sis nak jaga hati sis amik lah air tu sapu2 perut tp jgn minum. sapu perut sambil pujuk bby

Air selusuh ni bg contraction mmg berhasil, tp kalau bukaan ncervix belum buka tp awak sakit teruk... Jenuh sakit. Rahim akan letih kalau lama contraction..... Kalau saya tak galakkan pesakit saya..... Letih awal sgt. Kalau dokter bg bertahap dan sambil check cervix bukaan berapa...

Semoga selamat bersalin sis, tak perlu risau kalau baby overdue pun boleh pergi hospital, tepat masa nanti baby keluar, skrg ni boleh amalkan zikir2 dan doa supaya dimudahkan urusan selamat dunia akhirat, jgn lupa banyakkan berjalan2 dan squad untuk bantu cepatkan baby keluar. In shaa Allah

jangan ikut. tak dosa awak tak ikut cakap suami bila apa yg dia suruh buat tu memudaratkan diri apatah lagi membahayakan nyawa awak & baby. kalau tak ada masalah kesihatan takpe overdue pun. ada baby memang slow cooked, inshaAllah bagi masa sikit nanti dia keluar sendiri tu.

baby cukup timing dia keluar sendiri , minum air selusuh ni bahaya sis mcm2 kes jadi bukan menambah kebaikan tapi menambah masalah boleh jdi contraction awal tapi x de bukaan , exercise lagi baik , saya yg aktif sepanjang preggy pun bersalin lewat sis 40w6d x perlu risau.

sis keep on buat exercise, main gymball.. cer try exercise dlm ig ni.. n jgn lupe doa n pujuk baby.. sy pon tkot overdue sbb ade gdm, xnk induce huhu.. alhamdulillah 39w3d bersalin.. https://www.instagram.com/reel/Cn0LvJXpKLD/?igsh=MW1ldjFzMGRucWczbQ==

gdm on diet klo bacaan bsp cantek doc bole kasi bersalin ikut due date. 1 day b4 due date kne serah diri da

elakkan minum air selusuh ye.. nanti sakit contraction terlampau sakit jln x buka lg.. bby bole distress x pasal2 kene emergency cezer.. melainkan jln dh buka 5cm ke atas.. tp better x payah la minum.. biar bersalin secara netural je.. sampai masa kuar lah baby tu..

jangan sis sebab nurse doc ada bagitau jangan minum air selusuh , hritu tunggu nak bersalin ada satu mama ni dia minum air selusuh cm dia tak jalan2 paksa dia tanggung sakit berapa hari baru cm buka , bila tenguk muka dia Ya Allah sian menahan sakit

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan