Rasa gatal dan pedih

Hello Mommy to be. Nak tanya, ada tak yg macam ni? Gatal area leher atas dada. Dua2 saya kena gatal macam ni lepas tu masa mandi rasa pedih je. Kenapa eh? Ni ruam ke? ๐Ÿ˜… maaf laa sebab sebelum pregnant ni tak pernah gatal macam ni. Cuma gatal dekat leher je tapi tak da bintik2 merah macam ni dulu. Dekat lengan saya pun ada gatal juga. #ingintahu #bantusharing

Rasa gatal dan pedih
27 Balas
Tulis jawapan

I pon kene bahagian peha, mostly mmg bahagian peha, mula2 ingat knp naik ruam2 biji pastu die punya gatal tu sampai berparut ๐Ÿคฃ that time mmg pikir kene kencing manis ke ape ni tiberr naik banyak, skali check pharmacy and clinic die ckp normal perubahan hormone, dr tak i bagi i cream die suruh i pakai lotion je. Masuk je 22 weeks alhamdulillah syukur sangat gatal2 dah kurang kalau tak ya ampun nak tido pon susah .

Baca lagi
1y ago

you pakai je lotion ape ape kalau teruk sangat kat consult dgn dr, dr akan bagi ubat. Mase i consult tu mmg dr bagi ubat tapi i tak makan husband tak bagi. Tau tau die ilang sendiri je.

Ai mcm sama la dgn sy..hormon kot..sy kena sampai berbiji dekat peha, dekat lengan, atas dada..mungkin jugak kulit kering..sbb sy mandi dgn scrub badan, sbb tak boleh bau sabun..skrg sy dah 18w..dah seminggu jugak kegatalan melanda..sabar jela..muka sy plak berkeruping, mmg gatal..semalam buat scrub muka, nah pedih sampai hari ni..rasanya kulit kering walaupon cukup air kena pakai moisturiser/ losyen

Baca lagi
1y ago

Rasa kena sapu losyen..kulit kering tu..tu yg jadi gatal..1st preggy sy lagi teruk, kena eczema sampai berparut sampai skrg..mulanya mcm tu jugak, gatal2..pastu luka, pastu makin teruk..kalo kulit sapu losyen dari awal kan tak makin teruk..harap kali ni tak eczema teruk lagi la..kulit kering masih ok lagi

Saya pon kena hari tu masa baru masuk 6 bulan.. Tapi saya jadi dkt area ketiak, leher dgn lengan... Paling teruk dkt area ketiak lah sbb kwsan tertutup kan... Pergi klinik dr bagi lotion mcm2 xjalan jugak... Last2 sya beli detol cuci dgn air air suam 2 kali sehari dlm seminggu mcm tu dh lega... Sepanjang jadi tu sya memang elak pakai deadoran...

Baca lagi
1y ago

Ouh. Kalau sy waktu panas sangat bpeluh tu mula laa gatal area atas dada dan pelipat tangan tu. Tak tahan sangat, rasa nak garu je. Takut pulak nanti tu jadi hitam. ๐Ÿ˜…

saya ada naik bintik2 mcm jerawat area dada ke leher. dokto kta maybe alahan. sbb xgatal. saya naik msa 1st trimester lg. smpai skang ada lg. slagi xtruk dan bdarah atau gatal2, dokto kta normal tu alahan. kalo dh truk atau gatal2 bdarah kne amik ubat jugak

sy pulak gatal kt perut. tkda strectmark ka apa.. cuma gatal2 miang mcm tu.. sy just sapu bedak baby jaa. dr pregnant anak sulung n skrg pregnant anak ke dua pun sama.. mcm anak sulung dlu, lepas bersalin hilang terus gatal2 n kesan2 garu semua tu.. ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

1y ago

Ouh. Ada juga yg gatal kat perut eh. ๐Ÿ˜… sy dekat area atas dada dan pelipat tangan yg gatal. Nak garu nanti pedih jak masa mandi. ๐Ÿฅฒ

samalah. sy pon gtl kt tgn dan bahu dktยฒ leher. tp belah kiri je yg peliknya smua. smpi mandi pon pedihยฒ sbb mlm xperasan duk garu bila tido. ni mcm kurg sikit tp mmg thn jela dari garu..bertabahlah ibuยฒ smua. ๐Ÿ‘๐Ÿ‘๐Ÿ‘

1y ago

Yaa. Kalau mlm2 garu je memang tak rasa. Masa mandi tu memang akan rasa pedih je.

sy pun ad gatal.part leher n kt sekitar tu atas dada.. leher pun jd hitam dh tgk skrg.. nak2 kalau cuaca panas brpeluh kn. smpai pedih kulit. kdg2 xtahan Garu jugak.. n sy try mndi bnyk kli utk krgkn rasa gatal pedih tu

1y ago

Yaa. Itu laa sis. Nak juga garu tapi takut jadi hitam. Malu pulak kalau dah hitam nanti org ingat kita mandi tak bersih pulak ๐Ÿ˜…

sy pon ada.. tapi tak de gatal.. cuma kulit kat tgngkuk dan tgh dada jadi kering n mngulupas... klo trlalu kring n kena plak air mmng pdih.. tapi alhamdulillah sy pakai annolosyen amway da xde , kesan gelap pon dah xde

1y ago

Ouh yeke. Nanti sy try cari annolosyen amway yg sis pakai tu. ๐Ÿค—

Saya pun kena,, gatal 1 badan kecuali muka,, gatal macam nak chicken pox tu.. Tapi bukan chicken pox.. Time tu dengan asyik berpeluh nya.. Gatal nya.. Pedih nya...memang tak lena tidur asyik Tergaru2 tiap malam๐Ÿ˜…

1y ago

Yaa. Sy pun mcm tu jugak. Kalau waktu tidur malam memang tak rasa masa garu tu. Bangun pagi tengok bintik2 merah banyak dah. ๐Ÿฅฒ

sy gtal2 start dr kaki tgn skrg perut gtal2..sblm ni pon xpernah jd mcm ni sjak mngandung jd mcm ni..dh tny nurse dia cakap alahan mngandung dan sy ad tny calamine lotion boleh pakai utk sapu tmpt yg gtal

1y ago

Ouh yaka. Sy mula2 tu ada gatal dekat peha mcm kena gigit nyamuk siap aja kesan merah lgi. Lepas tu kena pulak area atas dada dekat bahu. Bila bepeluh mula laa dia gatal.