detail scan

Hi mommiest out there..?? Saya nk tnye..perlu ke kita buat detail scan..utk ape??saya bru scan 2d pada usia kandungan 18minggu..n sekarang usia kandungan 21minggu..bila masa terbaik utk saya buat detail scan?

15 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Hi. Perlu buat. Sebab kita nak scan organ2 dlaman baby, hdung, jari, mata semua tu. saya 22 minggu pergi buat sekali confirmkan gender baby. Ada yg buat dari awal, boleh tau kalau2 baby ada masalah cleft lips ke apa. Tapi minta dijauhkan lah. Moga2 baby sihat sempurna je semua. Cuba pergi sonovision. Biasanya dorang ada buat promo scan details percuma 2D/3D/4D/5D

Baca lagi
VIP Member

Yes,sangat penting detail scan ni. Detail scan ini merupakan 2d black and white ultrasound scan untuk tengok anggota-anggota badan baby. Contohnya brain, heart, limbs, kidney, perut , jantung, air ketuban dan lain-lain. Semua tu boleh detect keadaan baby kita. Untuk scan 4d, better 28 minggu ke atas.

Baca lagi

Nak buat detail tuk ape contonya ade masalah dlm angota badan baby dah pun 20w ke atas u all buat? Tak kan buang baby tu tak ade kan so knp nak buat detail scan pula kan kat klinik buat air ketuban and baby normal ke dia bagi tak.... so wat just pry saje dgn tuhan

Dah boleh buat tu..dlm seawal 18 week ke 24 week..tp kdg2 ikot klinik jugak, better tye klinik yg nk buat scan tu dlu.sbb ape yg sy tau, kalau dh besar, susah nak nampak sbb sume dh matang..ni yg sy tau la..

18 - 24 week . Sy buat time 21w haritu. Penting utk kita lihat organ2 dalam baby mcm buah pinggang, jantung, pundi kencing, tgk jari tgn dan kaki, tulang, sumbing ke x, blh tgk gender sekali.

Dh boleh bt dh...sbb nk tau jgak fizikal baby mcmna,da simptom down sindrom ka x,gender baby,air ketuban dia ckup x,otak & tempurung dia..

Sy bru buat.dia amik 18-24w..nti 28w 5d lak aritu nk wat 5d tp bb dok nongeng xnk tunjuk mukaπŸ˜‚πŸ˜‚

boleh dah tu sis buat detail scan.. saya 18/1 ni baru nak buat sbb da 21w time tu

Dh bole bt tu. Sy bt time 20w. Alhamdulillah bby sihat smua dh nmpk.

Dah boleh buat sis..saya buat detail scan masa 19w