Sembelit.

Hi Mommies... Ada yg sembelit masa pregnant tak? Boleh share apa yg Mommies amalkan utk elak dari jadi sembelit? Utk info, sebelum pregnant saya mmg amalkan pemakanan sihat dan seimbang iaitu Eat Clean. Bila dpt tahu pregnant (10 week), rutin pemakanan saya berubah sbb alahan. Tapi plain water boleh minum mcm biasa. Tq Mommies ?

7 Balas
Tulis jawapan

sy dl ms awal2 pregnancy pon kerap sembelit , sy amalkan mkn jambu batu n minum susu waktu mlm sblm tido so esoknya bl nx membuang alhamdulillah okayy je , jambu batu pon elok utk naikkan hb

Makan buah oren. Melancarkan pembuangan. Sy mjla2 pon susah sngt. Tp bila amalkan makan buah oren sebiji sehari pon da ok

Haritu sy kene sembelit yg teruk sgt.. sy terpaksa cangkung dlm sblm buang.. klau tandas duduk rsenye xklua ๐Ÿ˜‚

Saya makan betik jadi lawas sis. Kalau ada ambil iron, memang normal kena sembelit sikit ๐Ÿ˜…

4y ago

Ye betik sangat bagus. Laju je turun. Makan je terus 1 whole betik tu. Asalkan tak sembelit.

Tq Mommies semua ๐Ÿ˜Š Alhamdulillah sembelit dah ok.. Mkn betik mmg mujarab ๐Ÿ˜

Makan kurma dan prune

try makan sunsweet.