100plus

Hi mommies . Just want to ask, can pregnant mom drink 100plus ? Ive been craving since few months back .. now pregnant ?? 25weeks

11 Balas
Tulis jawapan

minum je sis, nti terasa kempunan plak..mcm saya haritu rasa sedap je air coca-cola di tekak masa mula2 pregnant tu.sampai 2 tin saya minum..ada jugak saya minum lepas tu air gas sepanjang pregnant ni tp sikit2.. kdg2 tekak tu mmg nk rasa sgt air gas tu minum je lah.

Sy craving nk minum air strawberry... X kisah fanta/mirinda/f&n... Sggup prgi speedmart bli.. Tp still teragak2.. Bila husband bg green light, bru sy amik.. Tu pn sy mnum sikit je.. Slbih nye husband y mnum.. Buat sdp2 tekak je.. Lg2 bila da d sejuk kn.. ๐Ÿ˜…

kalau dah tringin boleh tp jgn minum byk..just sikit saje tuk lepas ngidam tu..sbb kndungan gula n gas dia banyak kan..sy dulu pun tringin mnum air coke tp mnum sikit je..itula kali pertama dan trakhir sy minum coke dlm masa pregnant..๐Ÿ˜‰

Kalau setakat minum seteguk je boleh kot. Asal dapat lepas craving. Kalau minum setin or secawan risau membahayakan pula. Sy pun pernah minum. Tapi sikit saja. โ˜บ

Saya lepas trimester kedua baru berani minum...skg dh 28w dh brni la nk mnm..dlu mse awal2 mmg x berani..tp ikut badan jugak...sebab teringin sgt๐Ÿ˜…

Yeah can have abit to satisfy your cravings.. Just have everything in moderation and you'll be fine..

VIP Member

Yup, blh minum. Mcm yg lain2 ckp, minum sikit je, takat penuhi ngidam awak ๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š

Boleh sis, tapi sikit aje..kalau awal2 pregnant tu xdigalak kan..baby fragile lagi..

Blh.. Tp dr kate cri y xde gas atau kurang gas.. Ade jual

VIP Member

boleh... tapi sikit je