7 Balas

VIP Member

maaf sy tidak dapat membantu serta tidak tahu tentang ini kerana ank saya fully bf..tp saya akan cuba up status puan..harap jika ada.mommy di luar sana ada pengalamn tentng ini boleh share dgn puan..mg d pmudahkan segalanya..aamiin

sy ikut demand baby.. sampai 4bln dia still minum 3oz je buat 4 mmg x habis.. lepas cirit birit dia nak 4oz, tp dah lactose intolerance, tukar susu lanctose free, balik ke 3oz balik.. sbb buat 4oz x habis

sya pun ikut label kat formula susu,skrg bby sya 6 bln minum susu dumex dupro 120 ml 4 scoop dari lahir smpai skrg sya ikut sukatan kat label susu tu

Ikut saranan pada kotak.. Dlm masa sama tngok permintaan sudu Dr baby.. Mcm ank sy 3 bulan minum 4 scoop or 3 scoop mcm tu

VIP Member

saya ikut demand tp bila dah masuk 10 bulan saya kurangkan susu sbb takut dia tak dpt nutrisi dr makanan.

Ekot saranan dkt peket susu tu sendiri sis .. mcm sy, sy slow2 naik2 kan sukatan susu ikut umur dia ..

Sy ikut label kat susu formula tu. Contoh kalau baby 5 bulan, 150 ml 5 scoop utk dutch baby.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan