12 Balas

Terpulang pada individu. Tapi saya di trimester pertama memang lansung tidak bersama. Apatah lagi saat tu alahan yang teruk. Mood kelaut. Melepek saja. Mujur husband faham. Dia pun takut juga sebab dengar tak boleh bersama pada awal kehamilan. Tapi saya rasa semua bergantung pada pemahaman kita dan pasangan. Boleh bersama tapi berhati-hati dan menjaga keselamatan ibu dan bayi. ☺️

Masa sy tak perasan pregnant dulu. Selalu bersama suami, kadang2 dengan cara yang boleh effect pada bby pun ada tapi masa tu tak tau ada baby. Tapi bila tau pregnant, stop dulu. Nanti dah besar sikit kandungan, baru nak on balik.

Boleh jee mommies tp cara y biasa2 n jgn selalu.. Sy mse 10week brsme lps tue bleeding skit doc nasihat klu nk jgk jgn style y lasak sgt..

Pada saya xde masalah..tp lain org lain ketahanan dia. Ada yg bleeding lps bersama. Tp ada yg ok. Tp bole google posisi selamat waktu prgnt.

Boleh ja berhubung tp kna pastikan jngan ganas2. Saya smp skrng On dh 7bln dh kandungan sya. Hari2 mau plak tu suami.

Trimester 1 tu x kerap bersama.. Masuk trimester ke 2 baru on.. Ok sj jika nak berhubungan cuma jangan lasak.

Mcm saya alhamdulilah xde mslh. Cari posisi yg selamat. Klau was2 better xpayah takut bole bleeding

Masa sy jumpa doc scan kandungan, doc nasihatkan kandugan under 12w jangan bersama sbb kandungan x kuat lg

Thank you ya ☺ for sharing info

Sy 1st trimester lgsong x bersama suami.. Suami pon faham.. Trimester kedua baru on..

Saya ok je xde bleeding so kita on je..tp bkn ganas2 la..now da 19w..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan