Pantang dalam aircond

Hi mommies, nak tanya. Cuaca sekarang ni panas sangat. Saya sakit kepala dah beberapa hari x kebah2, walaupun dah telan panadol. Check tekanan darah ok, myb faktor cuaca yg terlampau panas. Mommies dok dalam bilik kipas ka aircond? Ada masalah ka kalau nak dok dalam aircond? Mintak mommies share experience mommies ketika berpantang. Terima kasih ##adviceplease #worriedmomhere #ingintahu #PleaseAnswer

16 Balas
Tulis jawapan

kt hosp pun ad aircond. cuma klo dkt hosp sgt diwjibkn pkai stokin. sy buka stokin kejap lepas dri tnds pun dh kena bebel dgn Sister nurse πŸ˜‚. sminggu jgk dkt hosp + baby dkt nicu. balik rumh pun nk aircond jugk bru slesa. bru2 brsalin tu pns dia sy rsa sma mcm pns bahang wktu trimester 3πŸ˜‚. lps bberapa bulan brulaa ok duk dgn kipas je.. pns sgt bru aircond.. cpt rsa sejuk πŸ₯Ά

Baca lagi

Saya pantang dalam aircond.. Sbb saya mmg x tahan panas mase tu.. X selesa sgt bila badan melekit.. Alhamdulillah mak saya okay je.. Sbb mak pun jenis kulit sensitif, peluh sikit je naik ruam. So dia pun paham je kalau anak anak ni x tahan panas... Alhamdulillah okay je badan kalau duk dlm aircond pun...

Baca lagi

sya berpantng dlm Aircond 2 hri selepas besalinπŸ˜†sbp ank sya lahir mmng musim kmarau/pnas hahaha sya ok brpntng dlm ac xda sakit2 bdn,or sait kpla sya kdng2 tak paki stokin juga kira on off la sya guna stokin tpi xda pa2 masalah baby pun lahir2 ja ddk dlm ac trsπŸ˜†

3w ago

Sama dgn saya, on off pakai stokin. Sbb kaki asyik berpeluh je.... Pastu anak lahir lahir je duk dalam aircond jgk. Sbb jenis kulit sensitif, mild eczema.. Sampai dah umur 3tahun ni, dia jadi xselesa kalau panas. Nk cari aircond je.. Makan kt kedai pun kadang prefer yg indoor... Kalau balik kg MIL xdpt aircond, malam tido x pakai baju laa.. Pampers jeπŸ˜….. Melekit habis badan...

Saya duk dalam aircond lepas 2 minggu πŸ˜… MIL bising tapi saya abaikan je bebelan dia biar dia bebel sorang-sorang. Mak saya sendiri pun tak kata apa, dia pulak bising haha padahal tu rumah saya sendiri

saya brpantang ari ke 12 full day bukak aircond tutup bila nk mndikan baby je,tak tahan cuaca and rumah dkt ngn pantai. ad baca brpantang ni kita nk selesa nk relax kan badan kalau stress fikir panas tkleh bukak aircond

Dua2 pun boleh sis. Cuaca panas. Kalau awk menyusu badan lagi nak selesa. Kalau sakit2 badan awk pun takde mood nak menyusu. Takde masalah pun. Just pakai stokin kalau lantai sejuk sgt. Kalau tak, tak pakai pun takpe

saya masa dalam pantang tk boleh kena kipas sbb bila bkk kipas saya jadi sejuk and badan ketar. kalau kena ac tu lg la ketar rsanyaa. ikut bdn jgk sis. kalau duduk dlm ac bdn sis ok rsanya boleh jee.

Takda masalah pun duk dlm aircond sis. Sy balik dari hosp pun mmg bkk aircond walaupun musim tengkujuh masa tu πŸ˜†. Mak mertua pun tak cakap apa.

sy prefer aircond. masa pantang mmg panas xblh bawa bincang, bdn sy hbis naik ruam. even dlm wad kanak2 pun duk bawah aircond.

duk aircond boleh tapi pastikan kaki berstoking jangan direct kena lah tu ja... suhu biar normal ada sejuk ada panas