Susu badan mix formula

Hi mommies, nak tanya.. boleh ke campur susu badan dan susu formula dalam satu botol dan bagi baby? Sebab susu badan saya tak banyak. Boleh ke campur dengan susu formula dlm satu botol?

8 Balas
Tulis jawapan

tak boleh mix mcm tu... sis bagi susu badan dulu.. slps minum kalau bby masih nangis atau buat tanda2 x cukup then bancuh susu fm bagi baby minum...sy buat mcm ni..kadng2 sy pam susu kalau dpt 1oz sy bgi dulu... then sy bancuh 1oz fm.. ltk dlm botol lain.. sis..jgn bancuh susu fm mix dlm susu ibu...

Baca lagi

Jangan sis. Kalau susu badan x banyak macam mana pun kena bagi asing. Susu tepung kandungan dia lain. Susu ibu pun cam tu. Takut tak ngam nanti anak boleh kena cirit birit or muntah2

sama mcm saya.susu bdn sy skit je skli pum tk smpai 1oz ๐Ÿ˜… .. sediakan dua botol . satu bancuh susu formula. satu lg untuk susu bdn yg pum. beli botol yg kcik molek je 2oz .

saya pernah tanya lactation counselor sbb pernah ada mommy tanya soalan mcm awak juga. boleh campur dalam satu botol yang sama. tp ada caranya. itu saya xingat mcm mana.

TapFluencer

tak boleh. sy pun mix. cara sy, bg susu badan dulu sampai dia lepas sendiri. kalau dia masih merengek mcm tak puas, bancuh susu formula. jgn buat pasai campoq ya.

xboleh campur dalam satu botol.. mksd mix tu memula awk bg susu dada dulu.. kalo bby masih merengek barulah g bancuh susu formula

takboleh

tak