8 Balas

1. Sy bawak 2 set je tapi gunanya 1 set sbb bersalin 3 pagi, siangnya dah keluar wad sbb baby takde masalah ape2. Make sure pampers bawak banyak sbb baby berak kencing banyak kali. 2. Dalam 1 set tu letak bedung, baju, seluar, sarung kaki tangan, pampers tapi nurse akan mintak bedung, pampers, baju je utk masuk labor room 3. Takde kena mengena sebenarnya pasal berwarna tu. Semua baby ade je kuning, cuma tinggi atau tak. Tapi yelah kalau berpantang dgn orang tua kena jugak laa sorok ape2 yg warna kuning. Kena kerap bagi susu badan smpai laa najis dia warna kuning. Baby sy kuning dia naik masa dah dkt rumah. Tapi alhamdulillah dlm seminggu elok dah sbb kena kerap susu badan. 4. Barang2 lain tu depends. Nak bwk lampin, kain lap semua boleh. Cuma tak perlu banyak2. Yg penting label setiap plastik tu, so senang awk nak capai kalau nak guna. Macam sy bawak lebih pun buat berat beg je.?

Macam sy lagi suka butang2 sebab rompers payah bagi sy ? boleh je mana2 nak bawak

Pengalaman sy 1. Baby punya pakaian sy bawa 3 set (3 plastic beg supaya mudah).. Set A utk kegunaan (dalam) labour room -romper complete set ada mitten/botties -pampers -bedung Set B & set C -romper set mitten/botties -topi -bedung -pampers -barut -tuala kecil (Lap mulut selepas menyusu) Set extra -tuala -keperluan mandi baby -tisu basah Kalau sy mmg x bagi baby pakai apa2 warna kuning sebab parents x kasi, nanti baby kuat kuning (kepercayaan saja sis) Pam susu (incase mummy & baby kena lama sikit stay hospital) Yg lain blh google sis, nanti timbang tara apa sis perlu utk sis n baby jer??‍♀️

Sis aisyah tan. Takperlu pon.

Owg tua2 pn ad ckp jgk budk pkai wena kuning nti kna kuning haha.. ketua misi kt sni pn ckp bnda yg sme xbgi sy pkai ank wrna kuning.. wlau mitos pn kdg ada btul jgk.. pstu trus xnk bli pe2 wrna kuning utk bby.. ape pn ms pntng jga pmknan jgn mkn serai.. halia.. kunyit.. smntra bby ada jaundice.. xperlu bwk bnyk2..dlm stu set letk pmpers.. bju.. srung tngn kki dan kain bedung..

? kalau mcm ni kena elakkan warna kuning ni . Mungkin time misi nak check takut confuse ni jaundice ke sbb mata dah pandang baju kuning lama sangat ??

Saya and baby di ward 3hari. Alhamdulillah ngam ngam packing hihi setiap 1set packing tu saya just letak sepasang baju selua, pampers, mitten and booties. Then extra pampers dlm 20keping, napkin 3helai bedung 2helai topi 2helai, wipes bersaiz large. Yg penting minyak angin bby ye sbb ward sejuk sangad, risau bby kena kembung perot.

Yeaa betul. Saya tak expect sampai 3hari, ingadkan dlm 1hari je? tapi nasiblaa packing tu buad dlm 3hari punya baju?

pampers bwk bnyk tisu basah nnti baby berak tkdenya kita nk g bgun g cuci kt singki huhu memang xlarat .. makann biskut or roti malam confirm lapar .. xboleh bawak puting n botol susu klu nurse nampak dorng akan rampas huhu ..

yang makanan utk diri sendiri tu baru perasan lah penting ?

???? kuning takda kena mengena dgn warna.. cuba awak follow Facebook doctor pakar O&G

klau doc pakar dorang akan terang fakta yg betul saja.. kdang klau jumpa nurse/doc biasa yg ckap warna kuning bg pengaruh maybe sbab malas nak argue dgn pesakit agaknya. kdang datang yg jenis 100% percaya dgn mitos ni susah nk didik dah.. 1 lagi maybe sbab pengaruh mata, bila pandang 1 warna agak lama bila tgk benda lain bayang2 warna td masih bleh nampak, rasa sbb tu lah kot wujud pasal elakkan pakai wrna kuning ??

VIP Member

tak perlu banyak. . nanti pakai pakaian hospital juga. . lamping tu mmg kna bnyak

Misi pakai baju hospital utk bby saya masa dlm labor room saja. Naik ward saya terus tukar pakaian bwk dr rumah ?

Super Mum

bwa 5 6 set ckup sis..

dalam 1 set tu , barang keperluan apa yg penting di bawa ?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan