Berita Kehamilan

Mommies, jom kongsi pengalaman anda beritahu suami selepas disahkan positif ujian upt!

Berita Kehamilan
106 Balas
Tulis jawapan

Sy tgu kehadiran baby ni selama 8 thn... Selepas kakak dia.. Masa tgu kakak dia dulu. Kami suami isteri tgu 7 thn.. Alhamdulillah ada rezeki kami w/pun lmbt.. Syukur.. Masa sy nak tunjuk kn upt ni sy kejut suami dn sikakak pukul 6 pg...hihi.. Kami bertiga berpelukn menangis pg2 tu... Si kakak la paling happy.. Sbb dia nak sgt ada adik.. Alhamdulillah termakbul doa sikakak... Skrg dh 4 bln dh kandungan sy... Harap dipermudahkan sglanye.. Doakan sy dn baby sihat ye kwn2..

Baca lagi

Sminggu selepas subur.. Sy mcm penat, cpt mengah, knon try2 cek upt,skali dgn ase xpcye, ada 2line tp satu samar sgt smpai sy sdri suluh pakai lampu picit hahahaha.. Nk taw btol ke x, mlm sy try lg gune 2upt air kencing suami dgn sy.. Xpcye pnye pasal, sy pnye dpt 2line tp samar, g guardian li upt yg bole detect sblum period, line maken terang.. Lepas lewat period sehari.. Line maken terang, alhamdulillah, allah bg rezeki tepat pd waktunye ssuai ikot rancangan ๐Ÿ˜

Baca lagi

Lewat 4 hari masa tu lepas raya, br balik dr kg (klntn-kl) naik moto. Bdn lemah, nk tdo je.. Pstu bgun kul 4.45am sje main check skli (upt kedai eco rm2) naik double line,trus blur kjut suami srh dye tgok. Sekali dye menangis mcm kite pukul dye plk(teresak2) pagi2 buta๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ. Mulut xhnti2 ucap syukur dkt Allah s.w.t sbb kami nantikan saat ini 4thn 4bln, #now babybump 7mnth 2day. Doakan sy dgn bby selamat bersalin nnt & dipermudakan..

Baca lagi
Post reply image

period lewat dah 2 minggu, tanda2 ada cuma x teruk lagi masa tu tiba2 pagi sbelum husband nk bwk g klinik tu dok muntah teruk ๐Ÿ˜‚ nk g check bukan sbb ingt mengandung, sbelum ni pun pernah terjadi period lewat 2minggu pergi klinik doc bg ubat hormon dh ok. so saja la nk pi check, test upt kat sana tgok2 naik double line ๐Ÿ˜ terus bukak buku pink ๐Ÿ˜‚ masa tu baru 4weeks. muka husband dok sengih2 smpai rumah, saya jgn ckp laaa bersyukur sgt2.

Baca lagi
VIP Member

Masa tu lewat 7 hari, check upt negatif. Bila baca di facebook kena check 14 hari lewat, suami beli upt banyak-banyak. Dia kata buat masa bangun pagi. Saya saje je buat, tak mengharap pun. Sekali positif, berlari dari bilik air ke bilik. Suami tengah tidur, saya kejutkan. Bangun pun mamai je walaupun kata positif. ๐Ÿ˜‚ Dia kata ingatkan sebab apa. Lepas tu sambung tidur. 5 minit kemudian baru tersedar, dia boleh kata ingatkan mimpi.

Baca lagi

sy check upt msa bgn sahur..dh tau positif, kemain excited pggil2 suami..dia bgn tgk sy tersenyum2 je..dia cm nk marah je mula2 apehal pg2 pkl 4 dh jerit2 pggil nama dia..mcm ada kcemasan..hehe..bila tunjuk result upt..dia mcm mamai2...blur..pending skjap ๐Ÿ˜‚ br bgn tdo kan...dh sdr btol2 br dia bg respon..syukur alhamdulillah..punya seronok..last2 kami laki bini sahur air & roti je..sbb dh nk hbs wktu sahur masa tu.. ๐Ÿ˜…

Baca lagi

Period lewat 2,3 hri. Cek upt naik 1 line je. Trus simpan sorok dlm laci knon nti nk buang kt luar sbb xnk husben dgn mak tahu.malu kan.. pastu smpai hri ke8 lewat haid trgerak hti nk cek upt lg pagi2. Skli naik 2 line trus bgthu husben dgn mak. Time tu jugak husband trjumpe upt yg kne sorok tu rupenye dh naik 2 line masa first check. Pregnant anak first pstu xrti nk guna upt tu.. ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚. Skrg alhamdulillah 19w3d.

Baca lagi
VIP Member

Suami paling excited bila bangun pagi bagitahu dia "syg, u bakal dapat anak yg ke 6?" Reaksi dia bkn main tersenyum seronok dan terover excited, lepas tu baru bagitahu anak2. Kalau tanya perasaan diaorg mmg jawapnya happy la. Masa tu la nak teka lelaki ke perempuan, sibuk nak bg nama la dan si kakak dah mula cakap 'umi jgn bt keje tau, nanti kami bt keje rmh tolong umi'. Masa tu perasaan rasa bahagianya.

Baca lagi

masa test tu sendiri tgk positif pregnant rasa hati happy sgt sgt. smpi tak sedar air mata jatuh bahagia then bila bagitahu husband, husband terus peluk saya erat sgt tanda dia happy sgt saya pregnant. alhamdulilah kami plan 2 3 tahun lagi tapi allah bagi rezeki malaikat kecik ni hadir awal.๐Ÿ˜Š alhamdulilah skrg saya tgh menghitung hari utk bersalin. doa kan baby dan saya selamat sihat๐Ÿ˜Œ #due10/12/20 #anakfirst

Baca lagi

Planning tahun 2020 baru nak fikir buat anak tapi Allah bg rezeki awal..perut cramp asyik sakit tp tak dtg period pun..bila cek upt pagi lepas bngun tuh tgk double line yg sgt pekat mmg jelas..bila bgtahu suami dye mcm tak percaya sbb kami tak planning nak anak..bila da pegi cek klinik utk sahkan dan dktor mmg sahkan pregnant..suami terus excited bgtahu family yg dye mmg anak jantan sbb bakal jd ayah ๐Ÿ˜…

Baca lagi