Anak nangis macam kena pukul

Hi momies. Saya ada soalan nak tanyaπŸ˜… Baby 5bulan kalau selalu nangis macam kena pukul sampai tersedu sedu kenapa iya? Anak saya cuma nak saya sahaja yang pujuk dia, husband pun tak boleh pegang dia lama nanti dia start nangis kuat. Dengan orang lain pun tak nak. Dan kalau kita bawak dia to new environment dia akan nangis terkejut. Bila dipujuk diam kejap lepastu dia nangis balik kuat2. Apa nak buat iya? Ada tak momies yang hadap benda sama? Normal ke baby nangis macam nie? Saya kesian sangat tengok anak nangis macam nieπŸ˜”

1 Balas
Tulis jawapan

Normal tu awak. Die hanya kenal mak bapa die saja. Die lebih kenal mak die sbb ye lah kita yg bw die keluar dr dunia nie kn. So baby akan lebih percayakan mak die saja. X apa. Benda tu normal. Next, suruh suami pula yg jaga. Boleh suruh suami bg kn susu kpd baby, mandikn baby, pakaikan baju baby, dan main2 dgn baby. Nnt baby akan lebih percayakan ayah die juga. Hati kena kuat sikit la sbb kemungkinan baby mmg akan nangis kuat. 1 hari bg die spend 1 jam, next day lebih kn sikit jam tu. N new environment tu pun normal juga. Baby x biasa kn. Apa awak boleh buat, ulang 2, 3 kali pergi tempat yg sama. Supaya die boleh kenal tempat tu dan die boleh faham tempat tu x akan membahayakan die. Awak boleh ckp dgn baby, its okay, tempat nie bagus, tgk ada bunga cantik, ada toys, mommy suka dtg sini, mesti pun awak suka. Sbg contoh la. Hari 1 mmg die akan menangis,, meraung. Mgkn hari ke2, atau ke 3, or next day, die akan menangis kurang. Method nie applicable untuk introduce baby kpd strangers juga (mak ayah kita, mak ayah mertua kita, cousin, dan sebagainye). Bykkan perbuatan berulang2 supaya baby rasa selamat. Hope the best for u. Mmg akn ambik masa sikit. Lgpun, mesti awak akan bekerja nnt/ next time, or pergi mana2 alone urself. X kn baby nk berkepit saja dgn mommy kn.

Baca lagi
2y ago

Lega kalau normal. Kena banyak sabar jee lah phase nie huhu terima kasih awak🫢🏻