Assalamualaikum ibu2.. sy nak tanya berapa lama ibu jarakkan kehamilan ye..? Ada yg lepas 3-6 bln

Mgndung lg?

25 Balas
Tulis jawapan

saya merancang sendiri. tapi benarlah, kalau Allah kata jadi, maka jadi lah. dan kalau Allah mahu bagi rezeki, tiada siapa boleh tidakkan. lepas berpantang, biar bersama semasa subur walaupun hari2, tapi xlekat pun. lekat masa sulung baru 9 bulan lepas tu gugur. sulung setahun 1 bulan lekat lagi. sampai sekarang. memang plan nak rapat sebab nak bagi kawan yg sulung tu. tapi plan lahir ja adik ni, baru merancang. lepas ni insyaAllah meriahlah keluarga kecil saya sebab dah berempat. mesti best sebab riuh rendah mak paknya handle anak2 kecil. hee.

Baca lagi

Saya yg sulung 5 tahun baru dpt yg no 2.. tapi b4 tu keguguran 2 kali berturut dlm masa 1 tahun.. skrg no 2 dh genap 2 tahun tapi saya pula tgh mengandung 7 bln.. πŸ˜….. nurse x de la marah sbb patut di suruh jarak 2 tahun, baru mengandung lagi tapi saya terlupe nk cucuk depo sekali.. terus melekat.. Alhamdulillah, kali ni mengandung kembar pula.. lepas ni mmg ke merancang betul2 la cite dia.. ☺️

Baca lagi

saya jarak 5tahun sorang..lama πŸ˜‚ lg pun dulu pjj..lps bersalin anak nom 2 terus ckp ngan suami xyah keje jauhΒ² nak ddk sekali..skrg anak nom 1 dah 10tahun,anak nom 2 pun dah 5tahun..tgh merancang yg ke tiga plk..semoga ada rezeki saya n kita semua..aamiin

Mcm saya plan sendiri dgn suami nak ade ank jarak 3 or 4 bulan .. anak pertama jarak 4 tahun dengan baby kedua ne pun tngh tngu hari due bulan 5 .. walaupun saya bersalin normal ank pertama mmg plan jarak kn lama sikit nk ksi tumpuan ksi ank mmbesar dulu

Saya ikut saranan doktor. Cukup 2 tahun baru saya merancang untuk mengandung semula. Bagi saya macam ni okay, kita cukup masa dan perhatian untuk bagi anak membesar dan mental kita pun tak koyak sebab nak kena jaga anak kecik umur jarak dekat.

TapFluencer

sy anak satu pun da pening. baru umur 7 bulan. kdg mental pun koyak. nasib baik husband mbantu dan support. lagipun sy ada masalah kesihatan. doktor suruh plan dalam masa 2 tahun. then 2 tahun la, plan sendiri dgn husband.

πšŠπš—πšŠπš” πšœπšžπš•πšžπš—πš 3 πšπšŠπš‘πšžπš— πš‹πšŠπš›πšž πš™πš›πšŽπšπš—πšŠπš—πš πš•πšŠπš’πš— . πšœπšŽπš‹πšŠπš‹ πšŒπš£πšŽπš› πšŽπš•πš˜πš” πš“πšŠπš›πšŠπš” πš”πšŠπš— .

sy bru ank 1...bby bru 7 bulan klw ble xnk da..huru hara hidup jdi suri rumah tkda income dduk terperap nak bjln klw xda husb mls sbb kena dukung bby ,klw ada husb sng la bjln🀣🀣tpi klw dpt pn xpa je la rezeki

VIP Member

hi. mcm saya anak genap 2y terus pregnant πŸ˜‚ , sebab nya orang asyik tnya bila nak tambah. mulut saya ni tak habis2 cakap tnggu 2y nah sekali allah makbulkan jugaaa genap si kakak 2y terus pregnant. skrg dah 29w

Lepas bersalin rasa seronok tgok bby, belum setahun rasa nk ngandung lagi (sbb bby senang jaga).. lepas ank dpt kaki, memanjat pulak fuhhh, nanti la pikir πŸ˜† mungkin 2tahun lebih baru tambah..

2mo ago

Alhamdullilah rezeki huhuu, lagipun sy czer bior la jarak sikit.. sblum tido anak suka henyak perut sondol2 aduiii , klau ngandung jenuh laa πŸ˜