63 Balas

TapFluencer

semoga dipermudahkan segala urusan awak melahirkan nanti.. kuatkan diri jangan pkir apa2 tenang kan diri , banyak kan berdoa untuk awak dan anak dalam kandungan semoga selamat, banyakkan gerakkan baby dlm prt tu kdng baby ni Dy tdr..cm saya dah msok labour room jam 8 pgi pdhal waktu tu pembukaan jalan dah 8 cm dlm diam mca scan gn ctg jntung ank rupanya misi khbor Dy tdr dlm prt ptt X keluar lg ..dn misi sruh gerak kaki sentiasa senam sikit punggung kita bila ddk kt katil tu..Jngn stop truskn bergerak dn ltk tngn awak kt prt gegarkan baby spya grk trus smbil tu bljar trik nafas dalam .. insyaallah bila awak trik nafas dlm2 baby stidknye akan grk kuat nty ..doktor ada ckp kt saya andai jam 12tngh hari X keluar jgk Dy nk operation prt bagi keluar baby ..dn pda wktu tu jugak sy trik oksigen slma 10 mnt dlm2 barulh baby gerak kuat sangat contraction dlm prt dan lahirlah seketul baby boy dengan berat 3.465 kg normal X jahit syukur sangat ... harap awak Pon kuat nty jngn risau dan takut k ..doa saya dan para IBU2 lain sentiasa ada untuk awak dan IBU2 yang bakal mlhirkn dimana saja amin

tq bg tips;)

Pengalaman saya duduk wad hmpir 5 hari, first pregnancy, terpaksa bersalin awal sebab air ketuban banyak, hampir setiap hari, pgi ptang malam dseluk untuk check jalan ade ke tak..induce 4 kali, 1 cm pun tkde. Tapi, bayi sye kuat, smpai induce yg trakhir msih tk de jalan, Dr. arahkan sye tuk emergency czer pde hri ke 4..Alhamdulillah sye dn baby sihat, pengalaman pertama sye..wlaupun ade yg ckp czer je pun, tpi Tuhan je tahu peritnye czer. Tpi sye jgak brsyukur walaupun ini pilihan yg ada, sye dn anak selamat. Sye doakan Puan, dn ibu2 yg bersalin, moga dpermudahkan urusan. Banyakkan berdoa. Amin 😊

Pengalaman saya plk sy masuk hospital 10/11/2022 disebabkan air ketuban kurang dan jalan bukak 1cm.lepastu smpai 12/11/2022 pagi dalam pukul 9.40 pagi doc msih kata jalan still 1cm doc anggarkan ahad 13/11/2022 saya kene induce sedangkan seharian 12/11/2022 tu sy dh rasa contraction.ptg tu 5:00 ptg sy dh xtahan sgt sy mintak doc check lg jalan nk kan kepastian sbb sy btul ii dh xtahan rse mcm nak meneran.doc terkejut saya dh 4cm trus tolak lb alhamdulillah 2jam sy dalam lb kuarlah putera sy berat 2.4.sekarang dh 4 bulan berat 7kg😁 xsempat lene induce rezeki sy lah time tu huhuhu🤭

Semoga dipermudahkan urusan awak untuk bersalin🤍🤲🏻

mcm sy jugak bulan 11 thun lepas 3 cm je check lg dn lg 3cm rse down gila mngis kt suami peluk dia ckp rindu nk blik rumh😂pstu kena induce pon sme 3 cm lg esk nya mnghrb perut mcm rse sengugut sakit gila thu2 dh 8 cm trus tolak kt LB alhmdulilah Allah dah permudahkan segala urusan wlpn vacuum 1st pengalamn berslin y xkn sy lupakan

saya klu bukaan da 2cm atau da sakit construction tu,, sya mkn kurma dlm beberapa biji then.. minum air,, bila rasa nk kencing..pergi jela kencing mcm biasa..tiba² time tu jugak la kentuban pecahh..hihi..sonok penglaman cm tu..tp klu tgh sakit, zikir nabi yunus amalkan ye..semoga dipermudahkan urusan awakk

VIP Member

Semoga dipermudahkan segala urusan, dan semoga baby cpt2 keluar dan selamat semuanya, insyaAllah ‎*آمـــــــين آمـــــــين يَا رَبَّالْعَالَمِــــــــين.* 🤲🏻🥰

sya pun sma mcm sis tp sya lewat 11 hr so induce belon hr kdua kt wad hr ke 3 kul 7 pg nurse pnggil masuk lb sbb sya da skit jln still 1 2 cm je...kul 8 pg pecah kn ktuban kul 11 bersalin sng lahai cuma pmbukaan allah seksa nk tbukak

sama macam saya masa ank first 4 hari kt spital bukaan 3cm mcm tu je.hri last bby nk kluar tu sy try baring mcm udang mngereng blah kiri,tdur sejam,bngun2 dh 5 cm. doc pecahkan ketumban terus bukaannya mkin besar.

sama laa sis, 5/3 serah diri da 3cm sampai ke 7/3 still 3cm, saya takde rasa sakit..last2 ptg 7/3 doc pecahkan air ketumban, dan masuk kan ubat bagi rasa sakit. malam kul 10.30pm 7/3 da bersalin☺️ #anakfirst

Sabar sis,saya ank no 4 p lain dari ank sblm,2hari menahan sakit smp bangun subuh mcm bermimpi lg ku rasa aii blm lg baby keluar😂.Semoga dipermudahkan segala urusan sis dan baby.Amin🤲

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan