11 Balas

mak mertua ada bagitahu zaman dia dulu boleh je mak bancuh tepung dgn air bagi baby makan. sedap katanya.. zaman sekarang je makin canggih habis semua benda tak boleh katanya. tapi mujur lah dia bercerita je, tak buat betul2 kat cucu dia. pada saya sis kena gerak dari rumah mertua tu. stay lama2 and tegur macam mana sekalipun tak kan boleh jamin benda ni takkan berulang. so better angkut je anak tu bawak balik rumah sendiri. Aman damai.

zaman dlu² ada istilah bagi baby mkan madu, sya dh bgitau siap² dkt mak sya spaya JANGAN BAGI ANAK SAYA MKAN MADU .. syukur mak dengan mak mertua sya fham .. org trdekat sya pulak recommend sruh bgi nestum msa bby belum umur 1 bulan yaa , tapi saya tk nk ikut sbb bby sya ada msalah ssah berak & misi pun dh bgitau msa check bby 4 bulan spaya jngan bgi mkanan dlu pda bby klau bby blum berumur 6 bulan ke atas.

Tu lah org cakap, zaman berubah.. ni la ni salah satu perubahannya, budak2 dlu mgkn ya tahan tp skrg berbeza .. menakutkan ya ibu mertua mcm tu, ada terbaca kes d indon.. baby sbulan asyik nangis, mertuanya sumbat bubur pisang, system pencernaan baby tu trus jam.. huhu, berak berdarah n meninggal. Semoga kita d jauhkan dr kes begini

hntr video2 pasal keburukan bagi bayi bawah 6 bulan makan .Kasi video yg seram2 sikit ,org tua ni selagi tak nmpk selagi tu x percaya.But tegur lah secara lembut Dan berhikmah.If diorg x leh terima juga.sila la jauhkan anak awak ,lepas 6 bulan ha boleh lh nk sumbat pape pun.

Mak mertua dari neraka. Tak educated. Sis share video2 larangan bagi makan utk baby bawah 6bulan kat group family. Pastu terus warning siap2 kat group family. Kena ajar sikit biar diorang tau bodoh

mak saya pun dulu masa anak 1st dia kata lepas minum susu bagi air kosong. susu manis. baby dahaga. lepas tu saya explain kat mak saya. baru faham. mak mertua saya pun memahami. alhamdulillah laa

anak sye oun di sruh nye mkn bubur sbb die tgok anak sye asyik gigit bibir die..sye tkut risiko nye nnty kite yg tngung ape semua la...

gila lahhh suap makan..sembelit anak tuu.. mak mentua org indon kee.. kalau saya tknk balik dah lantak laa nak dpt anak dah susah

Ini yang merisaukan mak2 lg2 nk raya ni🥹 dah la semua pakat nk pegang nk suap2 ya Allah. semoga Allah melindungi ank2 kita

Bukan mau menghasut ya. Daripada terjadi apa2 pada baby tu, kalau aku balik rumah mak bapa sendiri. aku baca pun stress.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan