Cara nk hilang sembelit waktu pregnant

Macam mana nk hilangkan sembelit. Sakitnya kalau membuang. Tak tahu dh nk makan apa #6weeks

18 Balas
Tulis jawapan

saya amalkan sehari sebotol kecik yakult tu minum time perut kosong pepagi. lepastu tak sampai beberapa jam dah nak membuang 🀣 lepastu saya banyakkan makan buah, sebab saya suka ngunyah ceklat ngan jajan sebelum ni so saya tukarkan snack saya jadi buah2. memang senang lah nak membuang. cuma dah 3rd trimester ni je agak susah sikit nak membuang mcm dulu. selamat mencuba 😁

Baca lagi

-Bykkan ambil sayur-sayuran and buah-buahan yg bserat tinggi mcm bayam, sayuran bdaun, buah2 segar -Mnum air yg mencukupi. -Ambil mknan yg mngandungi probiotics mcm kimchi, yogurt, -Lakukan aktiviti senaman bkala(with extra precaution ya, consult dgn pihak perubatan dulu okayyπŸ€—) -Ambil wholewheat-based product instead of yg refined flour

Baca lagi

Masa saya sembelit awal pregnant dulu saya banyakkan minum air kosong. Kadang tak haus pun saya minum sikitsikit tapi kerap sebab seksa sakitnya uishhhh minta taknak lah jadi lagi 😭Sebab badan kita akan selalu kurang air time pregnant ni, tu pun salah satu sebab juga

kerapkn mnum air 0 n mkn yogurt https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 Group ini ditubuhkan bertujuan untuk memberi semangat dan berkongsi cerita tentang baby & journey kehamilan 2023 πŸ’Ÿ Copy & share bg ramai yg join group 0 sbb baru buat

Baca lagi

Saya minum air yogurt semingu 3kali yang botol kecik tu πŸ˜‚ sbb sy jenis membuang 2 hari sekalii sbb kurg mkn πŸ˜‚ Tapi sejak kuat mkn hari hari membuang tk kira sembelit ke tak asal penuh dia kluar sendiri 🀭🀭🀣

VIP Member

Mkn/minum yg ada sumber probiotik. Makan buah2 esp buah masam2, once makan buah yg masam2 akan trigger perut rasa memulas then senang sikit nk buang air besar, that's me la

Sy pm sembelit. Sebelum niy sembelit jgk tp xkua darah. 2hari niy membuang kua darah.. pedih bontot🀭 maybe sy kurang makan sayur and buah. Sebelum niy okay jaa

saya makan sayur dan buah buahan setiap hari bunda alhamdulillah lancar setiap hari buang dan tidak sembelit

mkn buah prune.. tak pun blend epal hijau ...kurma 3 biji.. letak susu kotak.. mnm na... nanti okie

Bykkn ambil buah2 & sayur2an. Insha Allah lama2 sembelit tu akan okey