126 Balas

Saya pun sama..kalau kira saya scan hari tu sya dah 8 minggu.tapi scan baru 3 minggu...jauh betul tarikh tu...padahal saya last haid kalau kira dah 9 minggu...tapi check kantung baru dlm 2 minggu ke 3 minggu...skg nie saya dah 15 minggu dah..jng risau sis...insyallah.sis gu lagi 2 or 3minggu

tulah, sebab kita tak tahu bila baby melekat. jauh sgt beza tu😂 tkpe, asalkan ada baby.

Be positif awk...sy pn mcm awk jugak... Kantung xnmpk.. Klu ikut kire period date dh 8-9w tp scan 4w...tunggu je sebulan.. Br g klinik scan blik... Tgk dh ad... Skrg sy dh 37w tunggu hr je lg ni.... Period sy x regular....doakan ye sy.. Nak bersalin dh minggu dpn... Ank ke3.. Czer..

Saya baru je pergi klinik buat scan, saya dah 10 minggu tapi scan pun tak nampak apa.. Mungkin baru lagi.. Saya pun mengandung anak pertama juga ni, takpe awak jgn fikir sangat, stress tak elok utk baby.. Saya doakan awak dan juga baby sentiasa sihat selalu 😊❤️

MCM sy tempoh hari..nak ikutkan anggaran scan 7w..tp scan 4w..nmpk kantung jek MCM awak tu..tp td sy dtg semula selepas 2minggu..alhamdulillah dah ade kantung n kejadiannye..lingkungan 6w..semoga awak pun diberi kebahagiaan & baby sihat amin 😍😘

VIP Member

Klo scan tlalu awal biasanya tk nmpk lg sis .. mcm Saya aritu ,scan Masa 9 weeks tk nampak lg .. scan 12weeks baru nampak baby .. nasihat Saya kurangkan scan kecuali appointment dr doktor .. pengalaman Saya sendiri ,kerap scan buat Saya risau dan pikir yg bkn² ..

Yg penting sis jaga kesihatan ,mkn vitamin .. cukup rehat ..insha Allah ,semuanya di permudahkan utk sis ..

VIP Member

Insyaallah ad tu sis..myb sis pnah terbaca y ad situasi sma ngn sis kt fb..dia g scan..p xjumpa last skli ad je bb..tp atas silap Dr gopoh gapah,bedah tgok...lpstu x lma kgguran...kalau sy jd sis...sy sbr dlu..sbb bru lg kan...Insyaallah ad tu

Same mcm saya.. Tpi nampk sac kecil sngt.. Ikut scan kandugan baru 4w3d kku ikut kiraan dah 8 week.. Mgkin ke salah kira.. Risau jgk nie.. Doakan saya juga.. Dah 8 tahun menunggu anak kedua.. Semoga allah lindungi saya dan baby saya.. Aminn

InshaAllah ade tu. 5 weeks belom nampak lagi sesetengah ibu. Macam sy pon scan 10 minggu baru nampak. Stay positive and jangan give up dalam berdoa pada Allah. Buat solat hajat dengan suami. InshaAllah semoga u ada rezeki. 💝

insyallah, Amiin🤲🏻

sama mcm sy dulu.. cek2 kecik sgt.. doc x bg harapan apa2.. tp sy yakin .. lpas 2mgu cek balik tgk baby dah ada kantung siap heartbeat.. insyaAllah sis kena kuat ok.. jgn terlalu pikir negatif.. pikir yg baik2 je..

semoga baik2 saja okay.. kalau sye was2 dngan tarikh haid.. sye ckp jee lupa ..nurse/doc tak marah... cuma dia akan scan laa lepastu dia ambil tarikh yg kita scan jee.. daripada salah bagi kita yg risau.. betul tak?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan